Strona główna » Gmina Łubowo liderem powiatu gnieźnieńskiego

Gmina Łubowo liderem powiatu gnieźnieńskiego

przez Nikodem

Dnia 30 stycznia 2024 roku w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu odbyła się uroczysta Gala Rankingu Gmin Województwa Wielkopolskiego.

Mamy niezmierną przyjemność poinformować, że Gmina Łubowo została uhonorowana jako LIDER POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO.

Ranking Gmin Województwa Wielkopolskiego jest wyjątkową inicjatywą realizowaną przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego we współpracy z Urzędem Statystycznym w Poznaniu.

Celem tego przedsięwzięcia jest wyróżnienie i promowanie gmin, które wyróżniają się pod względem rozwoju społeczno-gospodarczego oraz stosowaniem najlepszych praktyk. W ramach Rankingu oceniane są wszystkie gminy Województwa Wielkopolskiego z wyłączeniem miast na prawach powiatu. Urząd Statystyczny w Poznaniu odpowiada za zbieranie i zestawianie wyników.

Miejsce w rankingu jest wynikiem analizy 16 syntetycznych wskaźników obrazujących różne aspekty życia społeczności lokalnych w naszym regionie. Wskaźniki te są zróżnicowane i mają na celu pokazanie jakości życia w poszczególnych częściach regionu. W czołówce rankingu znajdują się gminy, które sprawnie realizują swoje zadania własne i wykorzystują swoje potencjały rozwojowe.

You may also like

Zostaw komentarz