Strona główna » Dzień Uważności w Centrum Kultury Scena To Dziwna

Dzień Uważności w Centrum Kultury Scena To Dziwna

przez Nikodem

W obliczu wyzwań XXI wieku, które często zmuszają nas do nieustannej pracy, coraz trudniej znaleźć chwilę na wyciszenie. Aby zwrócić uwagę na to, jak istotny jest odpoczynek dla ciała i umysłu, Centrum Kultury „Scena to dziwna” oraz Manufaktura Dobrostanu serdecznie zapraszają w sobotę, 10 lutego 2024 roku, na Dzień Uważności.

Przez całą sobotę w CK eSTeDe odbędą się zajęcia i warsztaty, które pomogą radzić sobie ze stresem i staną się chwilą odpoczynku od pędu życia „w ciągłym biegu”. Dzień Uważności to doskonała okazja do skupienia się na tu i teraz oraz poznanie różnorodnych form ćwiczeń i relaksacji.

Harmonogram wydarzenia:

  • 11.00-12.30 – Joga relaksacyjna prowadzona przez Monikę Kondracką-Kuryło
  • 12.30-14.00 – Trening relaksacyjny (pilates relaksacyjny + ćwiczenia oddechowe) pod okiem Moniki Bartkowiak
  • 14.00-14.45 – Jak zadbać o swoje dobrostan i higienę psychiczną? – Prelekcja Tymoteusza Mikołajczyka
  • 14.45-16.00 – Jak rozpoznawać swój poziom napięcia i dbać o jego regulację? – Prelekcja Tomasza Chełka
  • 16.00-18.00 – Ceremonia oddechu poprowadzona przez Michała Rybickiego

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Na każdy z warsztatów obowiązują zapisy (w sekretariacie CK eSTeDe lub telefonicznie pod numerem 614 240 772). Aby wziąć udział w ceremonii oddechu, należy zabrać własną matę (lub koc). Zajęcia skierowane są dla osób powyżej 16. roku życia (bez górnej granicy wiekowej).

Ponadto o godzinie 18.30 odbędzie się wernisaż dwóch wyjątkowych wystaw. Agata Ożarowska zaprezentuje swoje prace w ramach projektu „Fototropizmy”, natomiast młoda artystka Julia Golec przygotowała wystawę plakatów związanych z problemem stygmatyzacji osób z chorobami psychicznym

You may also like

Zostaw komentarz