Strona główna » Powiatowy Zarząd Dróg gotowy do sezonu zimowego

Powiatowy Zarząd Dróg gotowy do sezonu zimowego

przez Nikodem

Wyposażony w 619 kilometrów dróg, Powiatowy Zarząd Dróg w Gnieźnie staje przed wyzwaniem utrzymania tych tras w nadchodzącym sezonie zimowym. Trzy firmy, wyłonione w procesie przetargowym, są odpowiedzialne za dbanie o należyty stan dróg na obszarze powiatu.

Dyrektor PZD, Stanisław Dolaciński, podkreśla, że wybór wykonawców opierał się nie tylko na kosztach, ale także na jakości oferty. Każda firma ma przypisane konkretne obszary do utrzymania, co umożliwia efektywne zarządzanie lokalnymi warunkami i potrzebami.

  • System ten gwarantuje efektywność i dostosowanie zarządzania do specyfiki poszczególnych regionów – tłumaczy Dolaciński. – Przed sezonem zimowym dokładnie weryfikujemy gotowość wykonawców, sprawdzając stan techniczny sprzętu i flotę pojazdów, by zapewnić bezpieczne utrzymanie dróg w trudnych warunkach pogodowych.

Starosta gnieźnieński, Piotr Gruszczyński, podkreśla wagę działań PZD dla zapewnienia bezpieczeństwa na drogach.

  • Utrzymanie dróg w doskonałym stanie to priorytet dla naszego powiatu – mówi Gruszczyński. – Dzięki współpracy z wykonawcami i ścisłemu monitorowaniu, dążymy do zapewnienia płynności ruchu i bezpieczeństwa wszystkich użytkowników dróg. Nasze starania mają na celu kontynuację najwyższej jakości utrzymania dróg.

Rozważne przygotowania i współpraca z wykonawcami są kluczowe dla zapewnienia komfortu mieszkańcom oraz bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego.

You may also like

Zostaw komentarz