Strona główna » Gnieźnieńska Noc Naukowców – Sukces

Gnieźnieńska Noc Naukowców – Sukces

przez Nikodem

Gnieźnieńska Noc Naukowców przybliżyła mieszkańcom powiatu niezwykłe aspekty różnych dziedzin nauki. Wydarzenie, które miało miejsce w Centrum Kultury „Scena To Dziwna”, przyciągnęło tłumy zainteresowanych, gotowych na odkrycia i nowe doświadczenia. W trzeciej edycji imprezy nie brakowało atrakcji dla każdego.

Starosta Powiatu Gnieźnieńskiego, Piotr Gruszczyński, podczas otwarcia wydarzenia podkreślił jego znaczenie dla lokalnej społeczności. – Gnieźnieńska Noc Naukowców to niepowtarzalna okazja, by zanurzyć się w fascynującym świecie nauki i technologii – mówił Gruszczyński. – To wyjątkowe wydarzenie, gdzie eksperci dzielą się swoją wiedzą w przystępny sposób, dostępny dla każdego. Cieszę się, że możemy razem przeżywać tę pasję. Serdeczne podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w organizację tego wydarzenia – podkreślał.

Wicestarosta Anna Jung również wyraziła radość z tegorocznej edycji Nocy Naukowców. – To niesamowite, że takie inicjatywy odbywają się w naszym powiecie – stwierdziła z zadowoleniem. – Nauka powinna być dostępna dla każdego, a gnieźnieńska Noc Naukowców to znakomita okazja, by rozbudzić ciekawość i zainteresować ludzi tajemnicami nauki – dodała Jung.

Osoby i instytucje, takie jak miłośnicy robotyki i mechatroniki z CKZiU czy „Stolica eXperymentu” prezentująca roboty edukacyjne i długopisy 3D, aktywnie uczestniczyły w promowaniu nauki przez zabawę. Zwiedzający mogli odkrywać tajniki kostki Rubika, eksplorować ciemnię fotograficzną w okularach VR czy obserwować tradycyjne pokazy chemiczne. Mobilne planetarium i Gnieźnieńskie Stowarzyszenie Sportów Lotniczych im. Ludwika Szajdy zabrali uczestników w podróż po niebie. To tylko kilka z wielu atrakcji, które warto było zobaczyć tego dnia w eSTeDe.

Gnieźnieńska Noc Naukowców ponownie odniosła sukces, gromadząc pasjonatów nauki w każdym wieku i rozbudzając w nich pragnienie kreatywnych poszukiwań i zgłębiania wiedzy. Zaangażowanie organizatorów i aktywny udział publiczności oraz instytucji uczyniły to wydarzenie ważnym punktem w kulturalnym i edukacyjnym kalendarzu powiatu gnieźnieńskiego.

You may also like

Zostaw komentarz