Strona główna » 20 lat partnerstwa Brandenburgii i Wielkopolski: Powiat Gniezno uczcił wyjątkową rocznicę

20 lat partnerstwa Brandenburgii i Wielkopolski: Powiat Gniezno uczcił wyjątkową rocznicę

przez Nikodem

21 listopada 2023 roku zaznaczył niezwykłe wydarzenie w historii współpracy międzynarodowej powiatu gnieźnieńskiego. Delegacja naszego samorządu miała zaszczyt uczestniczyć w uroczystościach upamiętniających 20 lat partnerstwa między Brandenburgią a Wielkopolską. To ważne wydarzenie miało miejsce w Muzeum Barberini w Poczdamie, gdzie starosta Piotr Gruszczyński, wicestarosta Anna Jung oraz dyrektor Centrum Usług Wspólnych Renata Rasińska zostali zaproszeni przez premiera Kraju Związkowego Brandenburgii, dr Dietmara Woidke.

Rozpoczęcie programu uroczystości miało miejsce pod przewodnictwem dyrektor Muzeum – dr Ortrud Westheider, która osobiście powitała delegację i umożliwiła indywidualne zwiedzanie wystawy. Przewodnicy prezentowali główne sale wystawowe, zaprezentowano zarówno stałą ekspozycję „Impresjonizm – Arcydzieła z kolekcji Hasso Plattnera”, jak i czasową wystawę „Munch. Krajobraz życia.”

Po zwiedzaniu, goście udali się do audytorium, gdzie odbył się koncert przygotowany przez Orkiestrę Młodych Muzyków ze Szkoły Muzycznej we Frankfurcie nad Odrą i Zespołu Szkół Muzycznych w Poznaniu.

Przemówienie premiera Kraju Związkowego Brandenburgii, dr. Dietmara Woidke, rozpoczęło serię wystąpień dotyczących 20-letniego partnerstwa między Brandenburgią a Wielkopolską. Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Marek Woźniak, podzielił się refleksjami na temat tej wyjątkowej współpracy.

Starosta gnieźnieński Piotr Gruszczyński również wyraził wdzięczność za uczestnictwo w tak szczególnym spotkaniu, podkreślając znaczenie współpracy między Brandenburgią a Wielkopolską, która zacieśniła więzi między społecznościami obu regionów.

  • To wyjątkowa okazja do świętowania, ale także do refleksji nad osiągnięciami i sposobami dalszego rozwoju tej współpracy – powiedział starosta Piotr Gruszczyński. – Liczymy na kolejne lata owocnej współpracy, szczególnie z zaprzyjaźnionym powiatem Teltow-Flaeming w Niemczech – dodał.

Wicestarosta Anna Jung również wyraziła wdzięczność za udział w historycznym spotkaniu dla powiatu, podkreślając znaczenie dialogu międzykulturowego i wymiany doświadczeń lokalnych samorządów. – Nasze regiony mają wiele do zaoferowania, ta współpraca to nie tylko łączenie jednostek samorządu, ale także szeroka wymiana kulturowa, edukacyjna, gospodarcza i społeczna – dodała. – Wierzymy w dalszy rozwój tego partnerstwa, który przynosi korzyści naszym społecznościom.

You may also like

Zostaw komentarz