Strona główna » Nowe miejsca postojowe przy szpitalu

Nowe miejsca postojowe przy szpitalu

przez Nikodem

Szpital Pomnik Chrztu Polski w Gnieźnie dostanie nowe miejsca parkingowe, co ma poprawić dostępność i komfort korzystania z placówki. Powiatowy Zarząd Dróg w Gnieźnie pracuje nad tą inwestycją, mając na uwadze potrzeby pacjentów i personelu szpitalnego.

Planowane jest wybudowanie 22 nowych miejsc parkingowych, w tym 2 przystosowanych dla osób niepełnosprawnych. Projekt uwzględnia równy dostęp dla wszystkich użytkowników, a także przewiduje nowy chodnik o minimalnej szerokości 2 metrów, z myślą o bezpieczeństwie pieszych.

  • Chcemy, aby otoczenie szpitala było przyjazne dla wszystkich, zarówno dla pieszych, jak i kierowców – podkreśla Piotr Gruszczyński, starosta gnieźnieński.

Zgodnie z planem inwestycji, samochody będą parkowane pod kątem względem ulicy i chodnika, co ma zwiększyć wydajność wykorzystania miejsca parkingowego. Przeniesienie postojów taksówek na łącznik ul. Grzybowo i 3 Maja ma dodatkowo usprawnić ruch w okolicach szpitala.

Jednakże, w związku z tym, miejsc parkingowych po lewej stronie przy Skwerze im. Adeli i Marcina Sasów zniknie. Planowane jest stworzenie trzech enklaw z zielenią pomiędzy nowymi miejscami postojowymi, aby zachować spójność przestrzeni z ulicą Grzybowo, która niedawno była modernizowana.

  • Naszym celem jest nie tylko modernizacja infrastruktury, ale także estetyczne ukształtowanie otoczenia. Zielenią nie tylko ozdabiamy, ale także poprawiamy jakość życia mieszkańców – zaznacza wicestarosta Anna Jung.

W ramach tej inwestycji, planuje się wyznaczenie strefy „martwego pola” przed wyjazdem z nowego budynku szpitala, by uniknąć zastawiania wyjazdu. Dodatkowo, wyremontowany zostanie chodnik na łączniku ulicy Grzybowo i 3 Maja, a teren zostanie objęty monitoringiem, co ma zwiększyć bezpieczeństwo w okolicy. Całkowity koszt tej inwestycji wyniesie ponad 590 tysięcy złotych.

You may also like

Zostaw komentarz