Strona główna » Środa z profilaktyką | profilaktyka i zdrowy styl życia w okresie zimowym

Środa z profilaktyką | profilaktyka i zdrowy styl życia w okresie zimowym

przez Nikodem

Profilaktyka i zdrowy styl życia zimą” jest głównym tematem akcji Środa z Profilaktyką w styczniu. Dzisiejsza edycja tej akcji edukacyjnej Narodowego Funduszu Zdrowia koncentruje się na zalecanych badaniach w zależności od wieku oraz na wizycie u odpowiednich specjalistów. Ponadto poruszany jest temat wpływu codziennych nawyków na zdrowie.

Dbanie o zdrowie przez profilaktykę

Profilaktyka jest niezwykle skuteczną metodą utrzymania dobrego stanu zdrowia. Regularne badania pozwalają na wczesne wykrycie wielu chorób, co z kolei sprzyja skutecznemu leczeniu. Co najmniej raz w roku zalecane jest wykonanie morfologii, badania moczu, pomiaru poziomu cholesterolu i glukozy we krwi. Również regularna kontrola ciśnienia tętniczego jest istotna.

Narodowy Fundusz Zdrowia przygotował praktyczny Kalendarz badań, który ułatwia znalezienie odpowiedniego programu profilaktycznego oraz wskazuje placówki realizujące te badania. Wystarczy wybrać płeć i wiek, a kalendarz wygeneruje listę zalecanych badań oraz wskazówek. Zapoznaj się z nimi i umów się na badania.

KALENDARZ BADAŃ ułatwia znalezienie odpowiedniego programu profilaktycznego, przypomina o zalecanych szczepieniach oraz wskazuje miejsca, gdzie można wykonać badania bezpłatnie.

Sprawdź sam: Kalendarz badań — Akademia NFZ

You may also like

Zostaw komentarz