Strona główna » Taktyka Walki ze Stresem przed Hospitalizacją: Konferencja w Szpitalu Pomnik Chrztu Polski przedstawia Innowacyjny Projekt Wirtualnego Spacera po Szpitalu

Taktyka Walki ze Stresem przed Hospitalizacją: Konferencja w Szpitalu Pomnik Chrztu Polski przedstawia Innowacyjny Projekt Wirtualnego Spacera po Szpitalu

przez Nikodem

Dzisiaj, w Centrum Kultury Scena To Dziwna w Gnieźnie, miała miejsce konferencja poświęcona innowacyjnej inicjatywie mającej na celu łagodzenie stresu związanego z hospitalizacją pacjentów. W trakcie wydarzenia zaprezentowano nowatorski projekt – Wirtualny Spacer po Szpitalu, który ma pomóc pacjentom w zapoznaniu się z placówką przed faktycznym przyjściem do szpitala.

Starosta Piotr Gruszczyński, otwierając konferencję, podkreślił istotę tej inicjatywy dla społeczeństwa lokalnego.

„Walka ze stresem związanym z hospitalizacją jest kwestią, którą należy traktować priorytetowo. Szpital Pomnik Chrztu Polski prezentuje dzisiaj nowoczesne narzędzie, które nie tylko pomaga pacjentom w oswojeniu się z przyszłą wizytą w szpitalu, ale także stanowi ważny krok w kierunku poprawy jakości opieki zdrowotnej w naszym regionie” – powiedział Piotr Gruszczyński.

Dyrektor Szpitala Pomnik Chrztu Polski, Grzegorz Sieńczewski, przedstawił główne założenia projektu i jego znaczenie dla pacjentów.

„Wirtualny Spacer po Szpitalu to innowacyjne podejście do walki ze stresem przed hospitalizacją. Technologia, którą stosujemy, pozwala pacjentom praktycznie przenieść się do szpitala, zobaczyć sale, oddziały i spotkać personel już przed wizytą. To narzędzie ma nie tylko edukować, ale także rozwiewać obawy związane z nieznanym” – podkreślił dyrektor Grzegorz Sieńczewski.

W ramach prezentacji wirtualnego spaceru, uczestnicy konferencji mieli okazję poznać konkretne aspekty funkcjonowania Szpitala Pomnik Chrztu Polski. Wirtualna podróż obejmowała oddziały, gabinety, sale operacyjne, laboratoria, a także inne ważne obszary placówki.

Psycholog szpitalny, Monika Burchard, przedstawiła w trakcie konferencji psychologiczne aspekty strachu przed szpitalem oraz rolę wirtualnego spaceru w oswojeniu pacjentów z tą sytuacją.

„Bardzo często to, czego się boimy, wynika z nieznajomości. Wirtualny Spacer po Szpitalu ma na celu przełamanie tego strachu poprzez zapoznanie pacjentów z rzeczywistymi warunkami i personelem placówki. Chcemy, aby każdy pacjent poczuł się bezpieczny i zaznajomiony z miejscem, gdzie będzie poddawany leczeniu” – zaznaczyła psycholog Monika Burchard.

Podczas konferencji Starosta Piotr Gruszczyński oraz Dyrektor Szpitala Grzegorz Sieńczewski zaprosili również do współpracy lokalne instytucje i przedsiębiorców, aby umożliwić jak najszerszy dostęp do wirtualnego spaceru dla społeczności.

„To ważne narzędzie, które może pomóc w poprawie zdrowia naszych mieszkańców. Cieszymy się, że możemy wspólnie pracować nad walką ze stresem związanym z hospitalizacją” – dodał Starosta.

Konferencja zakończyła się otwartym dostępem uczestników do wirtualnego spaceru, gdzie każdy mógł osobiście doświadczyć innowacyjnej technologii prezentacji wnętrz Szpitala Pomnik Chrztu Polski.

Projekt Wirtualnego Spaceru po Szpitalu Pomnik Chrztu Polski to krok naprzód w dziedzinie opieki zdrowotnej, który może znacząco przyczynić się do poprawy komfortu pacjentów i zmniejszenia poziomu stresu związanego z wizytami w placówkach medycznych.

Gnieźnieńska placówka jest jedyną w Polsce, która dysponuje takim wirtualnym narzędziem.

Bezpośredni link do wirtualnego spaceru:

You may also like

Zostaw komentarz