Strona główna » Wymiana tablic rejestracyjnych nie będzie już konieczna

Wymiana tablic rejestracyjnych nie będzie już konieczna

przez fg

Od poniedziałku, 31 stycznia, na kierowców czekają ułatwienia związane z rejestracją samochodu.

Będzie można zachować dotychczasowe numery rejestracyjne i zaoszczędzić kilkadziesiąt złotych na wymianie tablic. Możliwość ta dotyczy tylko aut zarejestrowanych w Polsce i wyposażonych w tablice zgodnie z obowiązujących wzorem.

Stare tablice muszą być czytelne i utrzymane w należytym stanie. Do rejestracji pojazdu należy przedłożyć tablice rejestracyjne do legalizacji lub wymiany oraz dokumenty wymagane na podstawie art. 72 ustawy — Prawo o ruchu drogowym.

Opłaty komunikacyjne przy zachowaniu dotychczasowych tablic rejestracyjnych:

Opłaty komunikacyjne za:SamochódPrzyczepa/naczepa/
ciągnik rolniczy
MotocyklMotorowerowe
Przed zmianą180,50 zł121,50 zł121,50 zł111,50 zł
Obecnie
(bez wydania pozwolenia czasowego)
67,00 zł67,00 zł67,00 zł67,00 zł

– Nie ulega wątpliwości, iż dzięki wprowadzonym zmianom, kierowcy uzyskują oszczędności na poziomie kilkudziesięciu złotych związane z rejestracją różnego rodzaju pojazdów. – informuje starosta gnieźnieński Piotr Gruszczyński.

Wcześniej tablice rejestracyjne można było zachować, ale tylko wówczas, gdy samochód był zarejestrowany w tym samym urzędzie powiatowym.

Wprowadzone zmiany to wynik wejścia w życie pakietu deregulacyjnego. Wchodzi on w życie etapami, co kilka miesięcy zmienia się zawarty w nim przepis lub przepisy. Kolejne zmiany wejdą w życie 4 września 2022 roku. Wówczas nie trzeba będzie płacić za nalepkę kontrolną.

Powiat Gniezno

You may also like

Zostaw komentarz