Strona główna » Prestiżowa akredytacja dla gnieźnieńskiego szpitala

Prestiżowa akredytacja dla gnieźnieńskiego szpitala

przez Nikodem

Szpital Pomnik Chrztu Polski w Gnieźnie osiągnął niezwykły sukces, zdobywając w 2022 roku prestiżową akredytację Ministra Zdrowia. Placówka została wyróżniona jako jeden z 184 najlepszych szpitali w Polsce, posiadających certyfikat Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia. To rezultat wysokich standardów działalności szpitala oraz zaangażowania dyrekcji w doskonalenie jakości świadczonych usług.

Akredytacja Ministra Zdrowia to wyjątkowe wyróżnienie, które umieszcza szpital w elitarnej grupie spośród prawie tysiąca placówek w Polsce. Proces oceny obejmuje ponad 200 kryteriów, m.in. standardy czystości, warunki pomieszczeń, reakcję na potrzeby pacjentów.

Piotr Gruszczyński, starosta gnieźnieński, wyraził radość z osiągnięć Szpitala Pomnik Chrztu Polski, podkreślając zaangażowanie dyrekcji i personelu w osiągnięcie tego prestiżowego certyfikatu.

„Jestem niezmiernie dumny z wyników, jakie osiągnął Szpital Pomnik Chrztu Polski. Zdobywając akredytację Ministra Zdrowia, dołącza do grona najlepszych placówek w kraju. Chciałbym szczególnie podziękować dyrekcji za ich zaangażowanie w podnoszenie jakości usług. To dowód troski o skuteczność leczenia, komfort pacjentów i najwyższe standardy bezpieczeństwa” – powiedział starosta Piotr Gruszczyński.

Akredytacja Ministra Zdrowia to nie tylko zaszczyt, ale także możliwość otrzymania dodatkowych środków z Narodowego Funduszu Zdrowia dla placówek posiadających ten prestiżowy certyfikat.

You may also like

Zostaw komentarz