Strona główna » Młodzież powiatu gnieźnieńskiego wyróżniona w konkursie wiedzy o HIV/AIDS

Młodzież powiatu gnieźnieńskiego wyróżniona w konkursie wiedzy o HIV/AIDS

przez Nikodem

27 uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu gnieźnieńskiego brało udział w XIX Powiatowym Konkursie Wiedzy o HIV/AIDS, zorganizowanym 1 grudnia br. w III Liceum Ogólnokształcącym.

Uczestnicy konkursu wykazali się obszerną wiedzą na temat HIV i AIDS, co świadczy o ich zaangażowaniu i zaawansowanych umiejętnościach. Ostatecznie triumfowali:

  1. Filip Góralczyk z II LO;
  2. Alex Starczewski z I LO;
  3. Marek Chmielewski z Akademickiego LO Milenium.

Inicjatywa ta, pod przewodnictwem nauczycielki III LO Katarzyny Wodzińskiej, nie tylko stanowi doskonałą formę edukacji dla uczestników, ale również podkreśla znaczenie szkół w edukacji zdrowotnej społeczeństwa. Takie projekty odgrywają istotną rolę w walce z chorobami zakaźnymi oraz promocji zdrowego stylu życia wśród młodzieży.

Członkowie Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego podkreślają konieczność kontynuowania i wspierania działań edukacyjnych w tym obszarze.

Wicestarosta Anna Jung podziękowała uczestnikom konkursu za ich zaangażowanie i wysiłek w zgłębianiu wiedzy na temat HIV i AIDS. Podkreśliła również znaczenie edukacji zdrowotnej dla świadomego społeczeństwa. Gratulując zwycięzcom i wszystkim uczestnikom, zaznaczyła, że takie inicjatywy pozwalają młodym ludziom zdobyć nie tylko wiedzę, ale także umiejętności podejmowania świadomych decyzji dotyczących własnego zdrowia. Wicestarosta podziękowała również organizatorom za starania w przygotowaniu konkursu, a także nauczycielom i rodzicom za wsparcie młodzieży.

You may also like

Zostaw komentarz