Strona główna » „Naładuj się pozytywnie zieloną energią!!!” – Ekopracownia szkolna Odnawialnych Źródeł Energii w Zespole Szkół Ekonomicznych

„Naładuj się pozytywnie zieloną energią!!!” – Ekopracownia szkolna Odnawialnych Źródeł Energii w Zespole Szkół Ekonomicznych

przez Nikodem

W Zespole Szkół Ekonomicznych właśnie otworzono nową ekopracownię, która ma za zadanie zwiększyć świadomość ekologiczną uczniów i edukować ich na temat ograniczania emisji zanieczyszczeń oraz zmian klimatu.

Starosta gnieźnieński, Piotr Gruszczyński, podkreślił zaangażowanie Powiatu Gnieźnieńskiego w podnoszenie świadomości ekologicznej młodzieży oraz w wspieranie działań związanych z ochroną środowiska. Nowa ekopracownia nie tylko wzbogaca zajęcia o doświadczenia, ale również rozwija umiejętności samodzielnego myślenia i badań naukowych u uczniów.

W ramach projektu zakupiono sprzęt, takie jak komputery, monitory, modele naukowe dotyczące odnawialnych źródeł energii, a także nowoczesne meble do pracowni. Dodatkowo, uczniowie będą mieli dostęp do mobilnego sprzętu takiego jak rowerki USB, orbitrek USB i ławka USB, co umożliwi im ładowanie urządzeń podczas przerw między lekcjami.

Całe przedsięwzięcie zostało zrealizowane dzięki kosztowi w wysokości 75 tys. zł, z czego dofinansowanie wyniosło 67,5 tys. zł. To znacząca inwestycja, która pozwoli na aktywne kształtowanie świadomości ekologicznej wśród uczniów.

You may also like

Zostaw komentarz