Strona główna » Różowe skrzyneczki już dostępne w szkołach w powiecie

Różowe skrzyneczki już dostępne w szkołach w powiecie

przez Nikodem

Zgodnie z zapowiedziami, Starostwo Powiatowe dostarczyło 65 różowych skrzyneczek do szkół, specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych oraz placówek opiekuńczo-wychowawczych w powiecie gnieźnieńskim, realizując projekt mający na celu zwalczanie wykluczenia menstruacyjnego.

W ramach tego przedsięwzięcia, różowe skrzyneczki zostaną wyposażone w podpaski, tampony, chusteczki nawilżane oraz inne artykuły higieniczne. Kluczowym założeniem projektu jest zasada: „weź, jeśli potrzebujesz, zostaw, jeśli masz nadmiar!”.

„Okresowa rewolucja” stanowi istotny projekt nie tylko dla powiatu gnieźnieńskiego – podkreśla Anna Jung, wicestarosta gnieźnieńska. „To jasne, że każdy powinien mieć dostęp do podstawowych środków higienicznych. Dzięki różowym skrzyneczkom, które trafią do szkół i ośrodków w powiecie gnieźnieńskim, uczennice będą miały łatwy dostęp do artykułów higienicznych, co z pewnością poprawi ich codzienny komfort” – dodaje wicestarosta A. Jung.

Jak informuje wicestarosta, kolejne skrzyneczki wkrótce trafią także między innymi do Szpitala Pomnik Chrztu Polski. Planuje się dystrybucję blisko 100 różowych skrzyneczek w całym regionie.

You may also like

Zostaw komentarz