Strona główna » Szpital Pomnik Chrztu Polski z nowoczesną Pracownią Endoskopii

Szpital Pomnik Chrztu Polski z nowoczesną Pracownią Endoskopii

przez Nikodem

5 kwietnia w Szpitalu Pomnik Chrztu Polski w Gnieźnie odbyła się prezentacja nowej Pracowni Endoskopii, która została wyposażona w nowoczesny sprzęt medyczny, w tym m.in.: videogastroskop, dwa videokolonoskopy, videoduodendoskop, procesor obrazu, dwie myjnie endoskopowe oraz wózek medyczny endoskopowy.

Pracownia została zmodernizowana ze środków własnych szpitala oraz wyposażona dzięki wsparciu Funduszu Medycznego Ministerstwa Zdrowia, w ramach projektu pn.: „Zakup sprzętu medycznego na potrzeby Szpitalnego Oddziału Ratunkowego i pracowni diagnostycznych współpracujących z SOR w celu poprawy bezpieczeństwa pacjentów oraz jakości i dostępu do świadczeń zdrowotnych w Szpitalu Pomnik Chrztu Polski w Gnieźnie”. Łączna wartość zakupionego sprzętu to 733.752 zł.

Badania gastroskopii i kolonoskopii, które będą wykonywane w pracowni, są kluczowe w profilaktyce i diagnostyce nowotworów układu pokarmowego, stanowiących drugą co do częstości występowania grupę nowotworów złośliwych w Polsce. Nowa pracownia stanowi istotny krok dla Szpitala Pomnik Chrztu Polski, umożliwiając skrócenie terminów oczekiwania na badania, co jest szczególnie ważne dla pacjentów wymagających szybkiej diagnozy.

Dyrektor szpitala, Grzegorz Sieńczewski, podkreśla, że nowa pracownia będzie dostępna zarówno dla pacjentów szpitalnych, jak i osób zgłaszających się ambulatoryjnie ze skierowaniem od lekarza rodzinnego. Nowy sprzęt pozwoli na szybszą diagnostykę, bezpieczniejsze leczenie chorych oraz skrócenie czasu pobytu pacjenta w szpitalu. Podobnego zdania jest również wicestarosta gnieźnieński, Anna Jung.

„Cieszę się ogromnie, że szpital ciągle dąży do pozyskiwania zewnętrznych funduszy i nieustannie się rozwija” – powiedziała Anna Jung. „Nowa Pracownia Endoskopowa umożliwi szybką reakcję na problemy zdrowotne, które można rozpoznać w mało inwazyjny sposób przy pomocy endoskopii. Jest to odpowiedź na rzeczywiste potrzeby lokalnej społeczności i kolejny krok w rozwoju szpitala powiatowego w Gnieźnie” – dodała wicestarosta Anna Jung.

You may also like

Zostaw komentarz