Strona główna » Nowa karetka w gnieźnieńskim szpitalu

Nowa karetka w gnieźnieńskim szpitalu

przez Nikodem

Symboliczne przekazanie kluczyków do ambulansu zakupionego dzięki dotacji ze środków Starostwa Powiatowego w Gnieźnie miało miejsce 5 kwietnia w Szpitalu Pomnik Chrztu Polski w Gnieźnie. W ten sposób flotę ambulansów systemowych wzbogacił w pełni wyposażony w sprzęt do ratowania życia pojazd marki Renault Master. Karetka będzie stacjonować w Gnieźnie, natomiast pojazd zdejmowany z systemu zasili flotę Transportu Medycznego, zastępując najbardziej wyeksploatowany samochód.

W uroczystym przekazaniu ambulansu uczestniczyli przedstawiciele Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego: Anna Jung, wicestarosta gnieźnieński oraz Danuta Winiarska, członek Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego.

„Nowy ambulans to dla Szpitala Powiatowego w Gnieźnie narzędzie, które pomoże szybciej i skuteczniej ratować zdrowie oraz życie ludzkie. To bardzo istotny sprzęt z punktu widzenia rozwoju naszego szpitala, ale przede wszystkim inwestycja w bezpieczeństwo zdrowotne naszych mieszkańców” – powiedziała Danuta Winiarska, członek Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego.

Wartość zakupionej karetki wynosi ponad 614 tys. zł.

You may also like

Zostaw komentarz