Strona główna » Modernizacja oświetlenia w szkołach powiatu

Modernizacja oświetlenia w szkołach powiatu

przez Nikodem

Powiat Gnieźnieński przeznaczył znaczną kwotę, 720 tys. zł, na modernizację oświetlenia w szkołach i placówkach oświatowych. Ta inwestycja, skoncentrowana na efektywności energetycznej, już przynosi wymierne korzyści dla uczniów i środowiska naturalnego.

Tradycyjne lampy jarzeniowe zostały zastąpione nowoczesnymi oprawami LED, co nie tylko zwiększyło efektywność energetyczną, lecz również korzystnie wpłynęło na samopoczucie uczniów. Przejście na oświetlenie LED odznacza się również istotnym aspektem ekologicznym.

Wicestarosta Anna Jung podkreśla znaczenie właściwego oświetlenia w otoczeniu edukacyjnym. – Odpowiednie oświetlenie w szkołach ma istotny wpływ nie tylko na estetykę, ale przede wszystkim na zdrowie i komfort uczniów oraz nauczycieli – mówi wicestarosta gnieźnieński. – Nowoczesne oprawy LED dostarczają równomierne i naturalne światło, co korzystnie wpływa na koncentrację, wzrok i ogólne samopoczucie uczniów podczas nauki. Ponadto, inwestycja ta będzie przynosić długoterminowe korzyści, również pod względem finansowym. Oświetlenie LED jest nie tylko energooszczędne, lecz także trwałe i działające znacznie dłużej niż tradycyjne lampy, co zmniejsza koszty eksploatacyjne oraz zużycie energii elektrycznej – zaznacza wicestarosta A. Jung.

Przejście na oświetlenie LED to nie tylko korzyść dla uczniów i poprawa efektywności energetycznej, ale także osiągnięcie celów związanych z ochroną środowiska.

  • Zmniejszone zużycie energii oznacza również redukcję emisji dwutlenku węgla i mniejsze obciążenie dla środowiska. W ten sposób, jako lokalna społeczność, wspieramy ochronę naszej planety. Inwestycje wprowadzane przez Powiat, takie jak wymiana oświetlenia w szkołach, stanowią krok w stronę nowoczesnej, zrównoważonej edukacji, przynosząc korzyści zarówno obecnym, jak i przyszłym pokoleniom – podkreśla wicestarosta A. Jung.

You may also like

Zostaw komentarz