Strona główna » 12. edycja konkursu „Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości” wystartowała!

12. edycja konkursu „Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości” wystartowała!

przez Nikodem

W siedzibie Starostwa Powiatowego w Gnieźnie, 29 listopada 2023 roku, zainaugurowano kolejną odsłonę konkursu „Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości”. Organizowane przez Starostwo Powiatowe w Gnieźnie oraz Cech Rzemiosła i Małej Przedsiębiorczości w Gnieźnie przedsięwzięcie ma na celu promocję najlepszych firm działających na terenie powiatu gnieźnieńskiego za lata 2022-2024, a także budowanie prestiżu lokalnej gospodarki.

Na inauguracji, reprezentanci kapituły konkursu odebrali okolicznościowe akty nominacji z rąk Starszego Cechu Piotra Gróźniaka, który wraz ze Starostą Gnieźnieńskim, Piotrem Gruszczyńskim, patronuje wydarzeniu. Dyskutowano również nad zapisami regulaminu oraz ustalono harmonogram prac kapituły. Kapitułę tworzą osoby dobrze zaznajomione z regionalną gospodarką, gwarantując obiektywną ocenę uczestników. Jej skład obejmuje przedstawicieli m.in.: Starostwa Powiatowego w Gnieźnie, Cechu Rzemiosła i Małej Przedsiębiorczości w Gnieźnie, Powiatowego Urzędu Pracy w Gnieźnie, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gnieźnie, Inspektoratu ZUS w Gnieźnie, Wielkopolskiej Izby Przemysłowo-Handlowej oddział Gniezno, Wielkopolskiej Izby Gospodarczej, Stowarzyszenia Ochrony Konsumenta w Gnieźnie oraz kilku banków działających w mieście. Kapitułę uzupełniają trzykrotni zwycięzcy konkursu w poprzednich edycjach.

W bieżącej edycji konkursu, przedsiębiorstwa mogą zostać zgłoszone przez organizatorów, kapitułę, włodarzy gmin z terenu powiatu lub samodzielnie przez firmy, które powinny dołączyć pisemne rekomendacje od co najmniej dwóch innych przedsiębiorstw z terenu powiatu. Zgłoszenia przyjmowane będą do 15 marca 2024 roku, a w kwietniu kapituła przeprowadzi wizytacje firm. Gala finałowa, połączona z balem laureatów, odbędzie się 22 czerwca 2024 roku w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie.

Przedsiębiorców z powiatu gnieźnieńskiego serdecznie zachęcamy do udziału w tej edycji konkursu!

You may also like

Zostaw komentarz