Strona główna » Nowa karetka dla gnieźnieńskiego Szpitala

Nowa karetka dla gnieźnieńskiego Szpitala

przez Nikodem

Zakup nowej karetki przez Starostwo Powiatowe w Gnieźnie to inwestycja mająca na celu ulepszenie systemu ratownictwa medycznego. Przewiduje się, że decyzja o zakupie nowego pojazdu zostanie podjęta na grudniowej sesji Rady Powiatu, a inwestycja ta ma zastąpić wyeksploatowany tabor, co jest kluczowe dla skuteczności działań służby ratunkowej.

Karetki odgrywają niezwykle ważną rolę w ratownictwie medycznym, zapewniając bezpieczny transport chorych i rannych do szpitala oraz profesjonalną opiekę medyczną w czasie podróży. Dlatego też utrzymanie floty pojazdów w dobrym stanie technicznym jest kluczowe dla skutecznego reagowania na sytuacje awaryjne.

Obecna flota karetek w Gnieźnie jest w dużej części już przestarzała, co zwiększa ryzyko awarii i utrudnia skuteczną pomoc pacjentom. Nowy pojazd jest więc priorytetem dla władz Powiatu, a koszt jego zakupu, około 690 tysięcy złotych, jest już uwzględniony w przyszłorocznym budżecie.

Piotr Gruszczyński, Starosta Powiatu Gnieźnieńskiego, zwraca uwagę na znaczenie nowego sprzętu dla służby ratunkowej i zdrowia mieszkańców. Uważa, że nowa karetka będzie kluczowa dla efektywności i jakości świadczonych usług medycznych, a zakup ten stanowi inwestycję w lepszą opiekę zdrowotną dla lokalnej społeczności.

Starosta wyraził nadzieję, że inwestycja w nową karetkę będzie pierwszym krokiem w modernizacji floty pojazdów ratunkowych. Planuje się również rozważyć zakup kolejnych pojazdów w przyszłości, aby kompleksowo zaktualizować flotę i zapewnić najnowocześniejszy sprzęt ratowniczy dla służby zdrowia.

Decyzja o zakupie nowego ambulansu wymaga poparcia radnych, ale wydaje się, że idea ta spotka się z jednogłośną akceptacją. Ta inwestycja nie tylko podkreśla troskę o zdrowie mieszkańców, ale także dąży do zapewnienia bezpieczeństwa i profesjonalnej opieki medycznej w obszarze ratownictwa.

You may also like

Zostaw komentarz