Strona główna » Drezyny rowerowe w taborze GKW

Drezyny rowerowe w taborze GKW

przez Nikodem

To starosta Piotr Gruszczyński zainicjował rozbudowę taboru Gnieźnieńskiej Kolei Wąskotorowej o dwie drezyny rowerowe. Współpraca między starostą gnieźnieńskim, wójtem Gminy Powidz oraz starostą słupeckim zaowocuje uruchomieniem drezyn rowerowych już w przyszłym roku. Powiat Gnieźnieński zakupił drezyny o wartości 54 tys. zł, natomiast Gmina Powidz i Starostwo Powiatowe w Słupcy zadeklarowały doprowadzenie torowiska do odpowiedniego stanu technicznego, gwarantującego bezpieczeństwo podczas turystycznych przejazdów.

Kolejnictwo w powiecie gnieźnieńskim staje się coraz bardziej atrakcyjne dla turystów, co stanowi unikalny atut. Dlatego Zarząd Powiatu postanowił w bieżącej kadencji uruchomić przejazdy turystyczne Gnieźnieńską Koleją Wąskotorową od stacji Gniezno Wąskotorowe do przystanku Jelonek. Dodatkowo, dostępność drezyn rowerowych przy popularnych kąpieliskach w Powidzu i Przybrodzinie ma wspierać promocję historycznego dziedzictwa tej kolei.

Zwiększenie zainteresowania turystów tego rodzaju atrakcjami ma również przyczynić się do dywersyfikacji usług turystycznych w Gnieźnie, co jest kluczowe dla lokalnego rozwoju.

You may also like

Zostaw komentarz