Strona główna » Trzeci Klub Pacjenta w Gnieźnie już 8 listopada

Trzeci Klub Pacjenta w Gnieźnie już 8 listopada

przez Nikodem

8 listopada w Instytucie Kultury Europejskiej UAM w Gnieźnie odbędzie się Klub Pacjenta zorganizowany przez Fundację „Z sercem do Pacjenta” Grupy American Heart of Poland. Spotkanie odbędzie się w godzinach 15:00 – 17:00 i będzie poświęcone edukacji zdrowotnej, dając uczestnikom możliwość zdobycia praktycznych i teoretycznych informacji na temat dbania o zdrowie. Katarzyna Kucia-Garncarczyk, prezes fundacji, podkreśla, że wiedza na temat zdrowia jest ważna dla każdego wieku i może być nieoceniona w codziennym życiu.

To już trzecie spotkanie Klubu Pacjenta w Gnieźnie. Poprzednie skupiały się na chorobach sercowo-naczyniowych, a tym razem planowane jest poruszenie kwestii wielolekowości u seniorów, problemu demencji i profilaktyki chorób przenoszonych przez kleszcze, aspektu często pomijanego w rozmowach.

Po wykładach będzie możliwość bezpłatnych pomiarów cukru we krwi i ciśnienia tętniczego, a także rozmów z ekspertami. Dodatkowo, uczestnicy będą mogli uczyć się samobadania piersi oraz poznawać prawidłowe metody usuwania kleszczy, oferowane przez ekspertów Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gnieźnie.

Kluby Pacjenta zdobywają popularność i przyczyniają się do refleksji nad zdrowiem. Jedna z uczestniczek poprzedniego spotkania, po wysłuchaniu wykładu kardiologa, zainteresowała się stanem swojego zdrowia, co skłoniło ją do konsultacji ze specjalistą. Okazało się, że cierpi na chorobę wieńcową, co mogło być zagrożeniem dla jej życia.

Klub Pacjenta współpracuje ze Szpitalem Pomnik Chrztu Polski w Gnieźnie, a honorowymi patronami wydarzenia są Starosta Powiatu Gnieźnieńskiego – Piotr Gruszczyński oraz Prezydent Gniezna – Tomasz Budasz. Więcej informacji o Klubach Pacjenta można znaleźć na stronie www.zsercemdopacjenta.pl, a spotkania odbywają się pod patronatem honorowym Ministerstwa Zdrowia.

You may also like

Zostaw komentarz