Strona główna » Odbierz Kartę EKUZ w Starostwie 11 lipca

Odbierz Kartę EKUZ w Starostwie 11 lipca

przez ks

W odpowiedzi na rosnące zainteresowanie posiadaniem karty EKUZ przez osoby podróżujące do krajów UE i EFTA, Wielkopolski Oddział NFZ postanowił zorganizować jednorazowy mobilny punkt wydawania kart. Wydarzenie odbędzie się we wtorek, 11 lipca 2023 roku, w siedzibie Starostwa Powiatowego w Gnieźnie. Pracownicy NFZ będą dostępni w sali sesyjnej urzędu w godzinach 9:00-15:00, aby wydawać karty EKUZ oraz udzielać informacji na temat aktualnych programów profilaktycznych.

Zainteresowane osoby są zachęcane do przyjścia z ważnym dowodem tożsamości (oraz ewentualnymi pełnomocnictwami do składania wniosków lub odbioru kart w imieniu innych osób). Ważne jest również, aby uczniowie, studenci i doktoranci, którzy są ubezpieczeni jako członkowie rodziny po ukończeniu 18. roku życia, dołączyli kopię aktualnej legitymacji ucznia/studenta lub innego dokumentu potwierdzającego kontynuację nauki do swojego wniosku.

Dodatkowo, będzie możliwość wypełnienia wniosku o wydanie karty EKUZ na miejscu.

Przypominamy również, aby sprawdzić ważność posiadanej karty przed ubieganiem się o nową. Często zdarza się, że osoby, które mają jeszcze ważną kartę, starają się o nową, co powoduje wydłużenie kolejek oczekujących w siedzibie NFZ (oraz przetwarzanie wniosków przesyłanych pocztą) oraz czas potrzebny do wystawienia nowej karty, ponieważ należy najpierw unieważnić aktualną kartę (skrócić jej ważność).

Ważność karty można sprawdzić na dolnym prawym rogu. Termin ważności zależy od rodzaju tytułu do ubezpieczenia.

Informujemy również, że pracownicy NFZ, oprócz wydawania kart EKUZ, będą dostępni do udzielania informacji na temat aktualnych programów profilaktycznych oraz działalności NFZ.

Wnioski na kartę EKUZ można pobrać:

Zdjęcie za: https://powiat-gniezno.pl/pl/aktualnosci/6154

You may also like

Zostaw komentarz