Strona główna » Kolejne inwestycje w szpitalu Pomnik Chrztu Polski

Kolejne inwestycje w szpitalu Pomnik Chrztu Polski

przez ks

Starosta Gnieźnieński, Piotr Gruszczyński, ogłosił, że w odpowiedzi na prośby dyrekcji szpitala Pomnik Chrztu Polski, personelu medycznego i radnych, Zarząd Powiatu Gnieźnieńskiego przeprowadził analizę budżetową i jednogłośnie zdecydował o przyznaniu środków finansowych na kompleksowe scalenie lecznictwa szpitalnego w kompleksie przy ulicy 3 Maja w Gnieźnie. Plan modernizacji pomieszczeń szpitalnych w celu przeniesienia oddziałów wewnętrznego, dziecięcego i medycyny paliatywnej zostanie zrealizowany w latach 2023-2024.

Informacje o planach dotyczących kolejnych inwestycji w gnieźnieńskim szpitalu zostały ogłoszone na konferencji prasowej, która odbyła się 4 lipca tego roku.

„Oddział Nowoczesna Interna skutecznie rozwiązuje problemy sanitarno-epidemiologiczne”, powiedział lekarz medycyny, Marcin Dubis, ordynator oddziału wewnętrznego. „Bez nowej lokalizacji nie będziemy w stanie sprostać temu wyzwaniu. Integracja z innymi oddziałami w kompleksie budynków przy ulicy 3 Maja stworzy warunki do lepszej współpracy w leczeniu pacjentów”, dodał.

Dzięki decyzji Zarządu Powiatu, oddział dziecięcy będzie również przeniesiony do nowego budynku, zastępując dotychczasowe obiekty przy ulicy św. Jana. Decyzja ta wielokrotnie była przedmiotem dyskusji wśród radnych powiatowych. Dr n. med. Sylwia Silska, ordynator oddziału dziecięcego, podkreśla, że nowa lokalizacja oddziału przyniesie nie tylko lepsze warunki pobytu, ale przede wszystkim zwiększy bezpieczeństwo małych pacjentów poprzez skrócenie czasu diagnostyki do minimum.

Szacowane koszty inwestycji wynoszą około 10 milionów złotych.

„W budżecie zarezerwowaliśmy 3,5 miliona złotych na ten cel. Ponadto, Zarząd Powiatu podjął decyzję o emisji obligacji o wartości 6 milionów złotych i przekazaniu środków na dalsze scalenie szpitala. W ten sposób dysponujemy kwotą blisko 10 milionów złotych”, powiedział starosta Piotr Gruszczyński. „Mamy dwa główne cele – usprawnienie procesu leczniczego oraz istotne w dzisiejszych realiach obniżenie kosztów utrzymania szpitala”, dodał starosta Gruszczyński.

Zdjęcie za: https://powiat-gniezno.pl/pl/aktualnosci/6155

You may also like

Zostaw komentarz