Strona główna » Koncert Movie Jazz – najpiękniejsze tematy muzyczne z polskich filmów i seriali w eSTeDe

Koncert Movie Jazz – najpiękniejsze tematy muzyczne z polskich filmów i seriali w eSTeDe

przez fg

W niedzielę 29 maja o godz. 17.00 w ramach 10 Festiwalu Wyobraźni Centrum Kultury „Scena to dziwna” zaprasza na koncert septetu Movie Jazz.

MOVIE JAZZ  – to formacja powstała w 2010 roku. Tworzą ją poznańscy muzycy – pedagodzy, instrumentaliści współpracujący z czołowymi postaciami polskiej sceny jazzowej i rozrywkowej. Wielokrotnie doceniani podczas licznych konkursów i festiwali muzycznych zarówno w Polsce jak i za granicą. W składzie Movie Jazz wielokrotnie gościli uznani artyści polskiej sceny jazzowej, jak Maciej Sikała, Piotr Baron, Przemysław Jarosz, Jakub Olejnik i inni. Zestawienie czterech improwizujących saksofonów i jazzowej sekcji rytmicznej tworzy niezwykły, dynamiczny i pełen ekspresji efekt. Fundamentem muzycznych zjawisk w Movie Jazz są oryginalne aranżacje, stworzone wyłącznie dla tego składu.

Repertuar zespołu opiera się na popularnych tematach z polskich filmów i seriali od okresu 20-lecia międzywojennego po czasy współczesne. Podczas koncertu Movie Jazz będzie można usłyszeć tematy ze znanych filmów i seriali, m.in.: „Czterdziestolatek”, „Czterej pancerni i pies”, „Vabank”, „Kariera Nikodema Dyzmy”, „07 zgłoś się”, „Stawka większa niż życie”.

Movie Jazz tworzą:

Katarzyna Stroińska – Sierant – piano
Zbigniew Wrombel – bass
Mirosław Kamiński – drums
Jan Adamczewski – s. sax, a. sax, t. sax, flute
Jarosław Wachowiak – s. sax, t. sax
Paweł Pełczyński – t. sax
Robert Błoszyk – t. sax, bar. Sax

Bilety do nabycia w eSTeDe.

CK eSTeDe

You may also like

Zostaw komentarz