Strona główna » Zagrali i Poszli w eSTeDe

Zagrali i Poszli w eSTeDe

przez Nikodem

Centrum Kultury „Scena to Dziwna” serdecznie zaprasza na kolejne muzyczne wydarzenie. Tym razem przenieśmy się w świat folku i szant w towarzystwie doświadczonych muzyków z gnieźnieńskiej sceny – Zagrali i Poszli. Koncert odbędzie się 12 kwietnia o godzinie 18:00 w sali widowiskowej CK eSTeDe (bezpłatne zaproszenia dostępne w sekretariacie).

Zagrali i Poszli zaistnieli w 1991 roku jako duet, który wkrótce przekształcił się w sześcioosobowy zespół. Do ich osiągnięć zaliczają się dwie płyty: „Życie jak Droga” (2014) oraz „Watahę” (2021), które poruszają tematy związane z tęsknotą, ekologią, przyrodą oraz górskimi (i nie tylko) wędrówkami. Zespół zdobył wiele nagród i wyróżnień, w tym gnieźnieńskiego Królika oraz liczne wyróżnienia na festiwalach muzyki folkowej i szantowej.

Jak sami artyści opisują swoją muzykę, grają „piosenki drogi”. Ich twórczość to przede wszystkim połączenie folku, bluegrassu, country i piosenek żeglarskich. Brzmienia gitar, basu i perkusji przeplatają się ze skrzypcami, akordeonem, banjo oraz mandoliną. Zagrali i Poszli regularnie występują na polskich festiwalach, jednakże zawsze znajdują czas na powroty do Gniezna – kwietniowy koncert w CK eSTeDe będzie doskonałą okazją, aby usłyszeć, jak sekstet folkowy brzmi na żywo w 2024 roku.

You may also like

Zostaw komentarz