Strona główna » Już w najbliższy piątek wyjątkowa konferencja „Technologie wspomagające – dostępem do rozwoju i nowoczesności”

Już w najbliższy piątek wyjątkowa konferencja „Technologie wspomagające – dostępem do rozwoju i nowoczesności”

przez Nikodem

W murach Centrum Kultury „Scena to dziwna” w Gnieźnie, w najbliższy piątek, 22 marca br., odbędzie się konferencja pod hasłem: „Technologie wspomagające – dostępem do rozwoju i nowoczesności”. Wydarzenie jest organizowane przez Starostwo Powiatowe w Gnieźnie oraz Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i ma na celu zgłębienie tematu różnych rozwiązań technologicznych wspomagających osoby niepełnosprawne.

  • Biorąc pod uwagę dotychczasową współpracę z wicestarostą Anną Jung oraz innowacyjne podejście Powiatu Gnieźnieńskiego do kwestii osób z niepełnosprawnościami, podczas konferencji skupimy się na temacie wypożyczalni technologii wspomagających, uruchomionej przez PFRON. Celem jest umożliwienie osobom niepełnosprawnym dostępu do potrzebnego sprzętu oraz nowoczesnych technologii – wyjaśnia Anna Skupień, dyrektor oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Poznaniu. – Dzięki temu działaniu osoby niepełnosprawne będą mogły zwiększyć swoje szanse na niezależne życie i pełny udział we wszystkich jego sferach. Wypożyczalnie sprzętu oferują możliwość wypróbowania i dopasowania najlepszej technologii dla każdej osoby indywidualnie, zgodnie z jej rzeczywistymi potrzebami – podkreśla dyr. Skupień.

Inicjatywa ta stanowi kolejny krok w dbałości Powiatu Gnieźnieńskiego o potrzeby osób niepełnosprawnych oraz rozwój dyskusji nad dostępem do nowoczesnych technologii ułatwiających ich codzienne życie i rehabilitację.

  • Naszym celem jest omówienie roli technologii wspomagających w zapewnianiu dostępu do innowacji osobom niepełnosprawnym – mówi wicestarosta gnieźnieński, Anna Jung. – Konferencja będzie doskonałą okazją do prezentacji nowinek technologicznych, wymiany doświadczeń oraz dyskusji na temat wyzwań związanych z tym obszarem. Rozmawiać będziemy między innymi o uwarunkowaniach systemowych oraz konkretnych przykładach nowoczesnych rozwiązań w zakresie protez, protetyki słuchu, mobilności pacjentów neurologicznych czy technologii wspomagających osoby z niepełnosprawnościami wzroku. Serdecznie dziękuję dyrektor Annie Skupień za jej otwartość na instytucjonalną współpracę – podkreśla wicestarosta A. Jung.

Udział w konferencji jest bezpłatny, jednak liczba miejsc jest ograniczona. Zachęcamy do zgłaszania chęci udziału najpóźniej do dnia 19 marca 2024 roku, do godziny 15:00, poprzez wysłanie wiadomości e-mail na adres: [email protected].

You may also like

Zostaw komentarz