Strona główna » „Powrót do gwiazd”- płyta Jakuba Grzechowiaka i Sławomira Berny

„Powrót do gwiazd”- płyta Jakuba Grzechowiaka i Sławomira Berny

przez Nikodem

„Powrót do gwiazd” – album skomponowany przez 19 letniego gnieźnianina, Jakuba Grzechowiaka, we współpracy z uznanym polskim perkusistą Sławkiem Bernym. Wykonany i nagrany latem 2023 roku podczas koncertu w chorzowskim planetarium, zabiera słuchaczy w podróż do najdalszych zakątków galaktyki; każdy utwór portretuje inne wydarzenia i miejsca z przestrzeni kosmicznej. W albumie usłyszeć można syntezatory analogowe, gdzieniegdzie pojawiają się też gitary. Rytmicznie zaś, wszystko spojone jest perkusjonaliami Sławka Bernego, który wniósł do utworów ogrom dynamiki i powietrza. Album ma swoją premierę w sobotę, 20 kwietnia.

Tytuły utworów:

1. Gwiazdy

2. Per aspera

3. ad astra

4. Zaćmienie

5. Groove nie z tej planety

6. Wschody i zachody

7. Powrót do gwiazd

Sławomir Berny (ur. 6 października 1968) – polski muzyk sesyjny, perkusista, członek zespołu Grzegorza Turnaua, Orkiestry Adama Sztaby, projektu Śrubki. Od 1987 współpracował z teatrami krakowskimi, w latach 1987-1992 z Filharmonią Krakowską. W 1991 uzyskał dyplom w klasie instrumentów perkusyjnych Akademii Muzycznej w Krakowie. Od 1987 grał w zespole Over time, w latach 1990-2000 występował w zespole Marka Grechuty, od 1992 współpracuje z Janem Kantym Pawluśkiewiczem, od 1993 z Grzegorzem Turnauem, od 1994 jest artystą Piwnicy pod Baranami.

Jakub Grzechowiak (ur. 15 października 2004) – gnieźnieński producent muzyczny, multiinstrumentalista. Członek zespołu Père-Lachaise, Me and Her, WIWI. Współpracował z Tomaszem Pauszkiem, Sławkiem Bernym, Gauravem Chatterji (przy bollywoodzkim filmie „Dobaaraa”). Laureat stypendium artystycznego Enea Akademia Talentów. W wieku 14 lat zajął drugie miejsce w konkursie dla kompozytorów muzyki elektronicznej podczas CEMF 2019.

You may also like

Zostaw komentarz