Strona główna » Festiwal Wyobraźni 2024 w Gnieźnie: Wielkie Święto Kreatywności i Kultury

Festiwal Wyobraźni 2024 w Gnieźnie: Wielkie Święto Kreatywności i Kultury

przez p4

Festiwal Wyobraźni 2024 w Gnieźnie: Wielkie Święto Kreatywności i Kultury

Centrum Kultury „Scena to dziwna” (CK eSTeDe) serdecznie zaprasza mieszkańców powiatu gnieźnieńskiego na kolejną edycję Festiwalu Wyobraźni, który odbędzie się w dniach 23-26 maja. Wydarzenie to będzie prawdziwym świętem kultury, obejmującym różnorodne formy wyrazu artystycznego – od malarstwa, przez muzykę, aż po teatr i zabawy dla dzieci.

Program Festiwalu:

Czwartek, 23 maja Startujemy od spotkania z twórczością Salvadora Dalego. O godz. 18:00 w naszej galerii odbędzie się wernisaż wystawy „Życie jest snem”, inspirowanej dziełem Pedro Calderóna de la Barca. Podczas wystawy zaprezentowane zostaną ryciny (w kolorze, czerni i bieli oraz sepii), które ozdabiają jedno z wydań tego dramatu. To wyjątkowe połączenie literatury i sztuki wizualnej, które z pewnością zachwyci zarówno miłośników literatury, jak i sztuki.

Piątek, 24 maja Wieczorem, o godz. 19:00, z gnieźnieńskiego Rynku wyruszy pierwszy Korowód Wyobraźni. Zapraszamy do udziału miejskie i powiatowe instytucje kultury, stowarzyszenia, fundacje oraz liczne grupy artystyczne. Uczestnicy parady przemaszerują w kolorowych przebraniach, niosąc własnoręcznie wykonane rzeźby i platformy, w rytm granej na żywo muzyki. Każdy może dołączyć do korowodu, by wspólnie celebrować magię wyobraźni. Przemarsz zakończy się w CK eSTeDe, gdzie o godz. 20:00 odbędzie się wieczorny piknik z licznymi atrakcjami, w tym pokazami capoeiry, wspólnym malowaniem oraz koncertem duetu Julia Michalak i Piotr Kurzanowski. Na zakończenie dnia, o godz. 21:30, planowany jest wyjątkowy pokaz laserów i koncert Macieja Braciszewskiego „Galaktyka światła”.

Sobota, 25 maja Sobota to „Dzień Dziecka kulturą malowany”, który rozpocznie się o godz. 14:00 spektaklem „Szewczyk Dratewka” w wykonaniu Teatru Herbi. Od 15:00 do 17:00 w ogrodzie CK eSTeDe na dzieci czekają dmuchane zamki, fotobudka, malowanie buziek oraz warsztaty taneczne i językowe. Starsze dzieci i dorośli będą mogli uczestniczyć w premierowym spektaklu „Blubry na fyrtlu” o godz. 17:00, wystawianym przez Teatr Michalinki. Na wydarzenie obowiązują bezpłatne zaproszenia dostępne w sekretariacie CK eSTeDe.

Niedziela, 26 maja Niedziela, dedykowana Dniu Matki, rozpocznie się o godz. 14:00 warsztatami relaksacyjno-oddechowymi, aromaterapii oraz zajęciami kreatywnymi dla rodziców i dzieci. Zwieńczeniem festiwalu będzie „Koncert dla mam” o godz. 17:00, podczas którego wystąpi Maciej Miecznikowski Kwartet. Koncert, w wykonaniu charyzmatycznego wokalisty Macieja Miecznikowskiego i profesjonalnych muzyków, z pewnością dostarczy niezapomnianych wrażeń. Na wydarzenie obowiązują bezpłatne zaproszenia, które można odebrać w sekretariacie CK eSTeDe.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców powiatu gnieźnieńskiego do udziału w Festiwalu Wyobraźni. To wyjątkowa okazja, by spotkać się z kulturą i kreatywnością w różnych formach. Wszystkie wydarzenia są bezpłatne.

Szczegółowy program dostępny jest na stronie scenatodziwna.eu.
Do zobaczenia!

You may also like

Zostaw komentarz