Strona główna » „Żywa Biblioteka” w eSTeDe

„Żywa Biblioteka” w eSTeDe

przez fg

W piątek, 22 kwietnia 2022 roku o godzinie 16.00 Centrum Kultury „Scena to dziwna” przemieni się w przestrzeń niecodziennego dialogu.

W CK eSTeDe będzie mieć miejsce wydarzenie niezwykłe: „Żywa Biblioteka”. Inicjatywa ta odbywa się w ramach projektu “Lokalnie dla różnorodności”. Projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie Diversja przy wsparciu Credit Agricole Bank Polska z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach funduszy EOG.

Czym jest „Żywa Biblioteka”?

„Poznaj żeby zrozumieć” to hasło, które oddaje ideę „Żywej Biblioteki”. W tej bibliotece „książkami“ są ludzie z różnych grup obarczonych stereotypami (wyznawcy różnych religii, osoby o różnych odcieniach skóry, z różnym stopniem sprawności fizycznej, różnej orientacji seksualnej itp.). „Czytelnicy“ mogą ich „wypożyczyć“ i porozmawiać z nimi. Rozmowa potrwa do 30 minut. Nad całością wydarzenia będą czuwać „bibliotekarze“.

Nie tylko „książki”

Po zakończeniu „Żywej Biblioteki” wykład o tematyce antydyskryminacyjnej pt. „Strefy wolne od zdrowia psychicznego”, wygłosi psycholog Dominik Haak.

Współorganizatorami wydarzenia są: I Liceum Ogólnokształcące w Gnieźnie, Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu filia w Gnieźnie, Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 3 w Gnieźnie oraz Gnieźnieńska Szkoła Wyższa Milenium.

CK eSTeDe

You may also like

Zostaw komentarz