Strona główna » Nowa Rada Gminy i Wójt Gminy Kiszkowo zaprzysiężeni

Nowa Rada Gminy i Wójt Gminy Kiszkowo zaprzysiężeni

przez Nikodem

We wtorek 7 maja 2024 r. podczas I Sesji Rady Gminy zaprzysiężona została nowa Rada Gminy.

W skład Rady Gminy Kiszkowo weszli:

Czosnowski Mariusz – Przewodniczący Rady Gminy

Babrakowski Piotr – Wiceprzewodniczący Rady Gminy

Bochyńska Alina

Chudy Zuzanna

Frąckowiak Angelika

Kaniasta Anna

Mróz Ewa

Paluszak Halina

Wojnowska Wiktoria

Zawierowska Anna

Budner Radosław

Masłowski Marek

Michalak Jakub

Przybyłowicz Tomasz

Szymański Grzegorz

Podczas dzisiejszej Sesji, ślubowanie złożył Radosław Występski, który został zaprzysiężony na stanowisko Wójta Gminy Kiszkowo:

„Obejmując urząd Wójta Gminy, uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę jedynie dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców gminy. Tak mi dopomóż Bóg!

Szanowni Państwo Radni! Szanowny Panie Wójcie! Drodzy Sołtysi, Współpracownicy, Szanowna Gminna Komisjo Wyborcza! Drodzy Goście i Wszyscy Mieszkańcy, którzy śledzą tę sesję poprzez internetową usługę teletransmisji. Dzisiaj spotykamy się na szczególnej, uroczystej, inauguracyjnej Sesji Rady Gminy, która jest konsekwencją wyborów samorządowych, przeprowadzonych dokładnie miesiąc temu, 7 kwietnia.

Wybory są świętem demokracji, ale także egzaminem dla niej. Nasi mieszkańcy znów udowodnili, że są gotowi na ten egzamin. Przy frekwencji wyborczej w kraju wynoszącej 52%, w naszej gminie osiągnęła ona 56%. To kolejne potwierdzenie, że nasi mieszkańcy świadomie angażują się w rozwój ich małej ojczyzny. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w wyborach samorządowych, niezależnie od tego, jak zagłosowali. Wyrazy uznania należą się im wszystkim.

Cieszę się, że nasz program wyborczy zyskał aprobatę mieszkańców. Jestem niezmiernie wdzięczny za zaufanie, jakim obdarzyli moją kandydaturę na Wójta Gminy Kiszkowo. To wielki zaszczyt, ale przede wszystkim wielkie wyzwanie.

Szanowni Państwo! Nie staję przed Wami jako nowy gracz. Traktuję ten wynik wyborczy jako uznanie dla mojej dotychczasowej pracy. Przez 17 lat działalności dla samorządu kiszkowskiego miałem przyjemność współpracować z wieloma ludźmi, którym zależy na interesie naszej gminy. Dziękuję współpracownikom z Urzędu Gminy, Radnym, Sołtysom, a także pracownikom naszych jednostek organizacyjnych oraz wszystkim, którzy angażują się na rzecz gminy. Współpraca i szacunek są fundamentami działania samorządu.

Szczególne podziękowania kieruję do moich bliskich za wsparcie i wyrozumiałość oraz za słowa uznania w trakcie kampanii wyborczej.

Jako Wójt Gminy Kiszkowo będę dbał o rozwój naszej gminy, inwestycje i jak najlepsze realizowanie zadań samorządu gminnego. Będę także starał się rozwiązywać problemy, które mogą się wydawać błahe, ale są istotne dla mieszkańców. Czasem będę musiał podejmować trudne i niepopularne decyzje, ale zawsze z myślą o szacunku dla prawa i dobru publicznym.

Szanowni Państwo Radni! Serdecznie gratuluję Wam wyboru i gotowości do działania dla dobra mieszkańców. Naszym celem jest owocna współpraca i troska o dobro naszej wspólnoty. Mam nadzieję, że nasza różnorodność przyczyni się do skuteczności działania Rady.

Z poszanowaniem dla pracy poprzednich radnych i Pana Wójta, zamierzamy kontynuować rozpoczęte działania, ale także podejmować nowe wyzwania. Teraz zaciekle zabieramy się do pracy, aby nie zawieść tych, którzy nam zaufali. Dziękuję bardzo!”

Podczas dzisiejszej Sesji, podziękowano ustępującemu Wójtowi Gminy Kiszkowo, Tadeuszowi Bąkowskiemu, za 33 lata pracy na rzecz gminy. Nowy Wójt, Radosław Występski, wyraził swoją wdzięczność:

„Dzisiejszy dzień zapisze się grubymi literami w historii naszej gminy. Nie tylko ze względu na wydarzenia związane z moim zaprzysiężeniem, ale także zakończenie misji Pana Wójta Tadeusza Bąkowskiego. Pragnę podziękować za lata oddania tej funkcji. Niezwykle ważne było to, że nie tylko sprawował on urząd Wójta, lecz poświęcił się temu zadaniu z prawdziwym oddaniem. Był prawdziwym liderem naszego samorządu, prowadząc naszą gminę przez wiele lat rozwoju i zmian. Jestem głęboko wdzięczny za jego wkład i mam nadzieję, że nadal będziemy mogli czerpać z jego mądrości i doświadczenia.

Proszę Państwa! Zasada jest prosta: umarł król, niech żyje król! Szanowni Państwo Radni! Szczerze gratuluję sukcesu i życzę Wam owocnej pracy dla dobra naszej wspólnoty. Jestem przekonany, że wraz z Wami nasza gmina będzie rozwijać się w odpowiednim kierunku. Przez lata działania w samorządzie spotkałem wielu wspaniałych ludzi, z którymi miałem przyjemność współpracować. Dziękuję wszystkim za wsparcie i zaangażowanie.

Dziękuję, Tadeuszu Bąkowski, za Twoją służbę i za poświęcenie. Życzę Ci powodzenia w nowych przedsięwzięciach. A nowemu Wójtowi, Radosławowi Występskiemu, życzę sukcesów i mądrości w prowadzeniu naszej gminy. Niech nasza wspólnota nadal rozwija się i kwitnie!”

You may also like

Zostaw komentarz