Strona główna » Ustanowiono nowy herb Gminy Kłecko

Ustanowiono nowy herb Gminy Kłecko

przez Nikodem

1 marca br., podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej Gminy Kłecko, radni jednogłośnie przyjęli uchwałę w sprawie ustanowienia herbu, flagi, pieczęci, banneru i flagi stolikowej gminy Kłecko oraz zasad ich używania.

Podczas tej wyjątkowej sesji, Aleksander Bąk, autor graficznego opracowania symboli gminy Kłecko, przedstawił swoje autorskie projekty oraz materiały źródłowe, na których się opierał. W swoim wystąpieniu skupił się na historycznym kontekście oraz na najstarszych znanym pieczęci miasta Kłecka, pochodzącej z XVI wieku, która przedstawiała orła piastowskiego na tarczy. Wspomniał również o pomyłkach związanych z historycznym herbem, które ostatecznie doprowadziły do używania obecnego herbu Kłecka, mającego swoje korzenie w mieście Kleck na Białorusi.

Podczas wydarzenia obecna była także Anna Jung, wicestarosta gnieźnieńska, która jest mieszkańką Kłecka. W imieniu Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego złożyła gratulacje burmistrzowi Adamowi Serwatce oraz przewodniczącemu rady Michałowi Stosio.

Anna Jung podkreśliła, że przyjęcie nowych symboli gminy Kłecko to nie tylko formalny krok, ale również ważny moment, który buduje więź pomiędzy mieszkańcami a historią i tradycją gminy. Wyraziła swoją dumę z udziału w tym historycznym wydarzeniu.

Nowe symbole gminy Kłecko otrzymały pozytywną opinię Komisji Heraldycznej przy Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, co dodatkowo podkreśliło ich wartość i znaczenie dla lokalnej społeczności.

You may also like

Zostaw komentarz