Strona główna » Sytuacja szpitala omówiona na gminnych sesjach w Niechanowie i Kłecku

Sytuacja szpitala omówiona na gminnych sesjach w Niechanowie i Kłecku

przez Nikodem

Podczas niedawnych sesji rad gminnych w Niechanowie i Kłecku szczegółowo omówiona została sytuacja Szpitala Pomnik Chrztu Polski w Gnieźnie. Na spotkaniach gościli m.in. Piotr Gruszczyński – Starosta Powiatu Gnieźnieńskiego, Grzegorz Sieńczewski – dyrektor Szpitala Pomnik Chrztu Polski, Anna Jung – wicestarosta gnieźnieński i Danuta Winiarska – Członek Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego.

Celem tych spotkań było między innymi przedstawienie rzetelnych danych dotyczących funkcjonowania szpitala i rozwianie pojawiających się wątpliwości, również te pojawiające się w mediach, dotyczących jego kondycji. Zarówno przedstawiciele Zarządu Powiatu, jak i dyrektor szpitala, przedstawili aktualne dane świadczące o wysokim poziomie usług oferowanych przez szpital, co przekłada się na wzrost zadowolenia pacjentów.

Podczas spotkania z radnymi Gminy Kłecko Anna Jung skupiła się także na problemach związanych z pieczą zastępczą, zwracając uwagę na trudną sytuację tego obszaru nie tylko w powiecie gnieźnieńskim, ale także w skali całego kraju. Omówiła również temat przeniesienia Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej z Kłecka do Gniezna, mające na celu zintegrowanie podmiotów funkcjonujących w tym obszarze i stworzenie mieszkańcom dostępu do jednego miejsca, w którym możliwe będzie załatwienie wszystkich spraw.

Dyskusja podczas tych spotkań pozwoliła na dokładne omówienie podejmowanych tematów, zwłaszcza zasad funkcjonowania szpitala, wyzwań stojących przed nim oraz ogólnej sytuacji w obszarze opieki zdrowotnej. Zarząd Powiatu wraz z dyrekcją Szpitala Pomnik Chrztu Polski planują kolejne wizyty w gminach powiatu gnieźnieńskiego, aby przekazać szeroką informację dotyczącą realnej kondycji opieki zdrowotnej w powiecie.

You may also like

Zostaw komentarz