Strona główna » Tydzień kobiet w eSTeDe

Tydzień kobiet w eSTeDe

przez Nikodem

Zbliża się Dzień Kobiet, a z tej okazji Centrum Kultury „Scena to dziwna” we współpracy z gnieźnieńską filią Biblioteki Pedagogicznej w Poznaniu, Szpitalem Pomnik Chrztu Polski oraz Naturalną Świecą przygotowują atrakcje dla wszystkich Pań na cały tydzień.

Tydzień Kobiet rozpocznie się w poniedziałek 4 marca o godzinie 17:00 wystawą „Portret Kobiety”. W ramach tego wydarzenia będzie można podziwiać prace w różnych formatach i technikach wykonania, ukazujące kobiety z różnych, czasem nieoczywistych perspektyw. Za wszystkie eksponowane obrazy odpowiedzialne są nasze lokalne artystki. Wernisaż tego dnia będzie także okazją do zwiedzenia na nowo zagospodarowanej przestrzeni – po raz pierwszy udostępnimy Galerię Na Piętrze.

Wtorek i środa to dni poświęcone dyskusjom i spotkaniom pod hasłem „Kobiety sukcesu”. 5 marca o godzinie 17:00 zapraszamy na spotkanie zatytułowane „…cokolwiek to znaczy”. Naszym celem jest odczarowanie słowa „sukces” i oddzielenie go od presji, jednocześnie pokazując, że określenie „kobieta sukcesu” nie ogranicza się jedynie do osiągnięć zawodowych czy materialnych. Porozmawiamy o rozwoju osobistym, budowaniu relacji oraz znaczeniu równowagi między życiem zawodowym a prywatnym. Doświadczeniami podzielą się z nami kobiety, dla których sukces ma różne znaczenia. 6 marca zaprosimy młodzież na spotkanie pod hasłem „Kręte drogi”, które ma na celu pokazanie, że istnieje wiele ścieżek kariery. Chcemy motywować do dążenia do celów pomimo trudności, zapraszając kobiety, których droga do sukcesu nie zawsze była prosta i oczywista.

7 marca 2024 roku, w godzinach 11:00-13:30 zapraszamy na spotkanie pt. „Zdrowie i piękno kobiet”. Jest to efekt współpracy ze Szpitalem Pomnik Chrztu Polski oraz Starostwem Powiatowym. Poruszymy tematy związane z zdrowiem kobiet oraz dostosowaniem stylu życia do potrzeb naszego organizmu, zachęcając do dbania o siebie poprzez działania profilaktyczne. W programie znajdą się krótkie prelekcje, konsultacje, stoiska informacyjne, wystawa zdjęć Renaty Włoszczyk „Naturalne Fotografie”, zajęcia kreatywne oraz wiele innych atrakcji, włączając w to drobne upominki.

Po południu o godzinie 17:00 zapraszamy na koncert „Podróż za jeden uśmiech” w wykonaniu Orkiestry Powiatu Gnieźnieńskiego. Naszym lokalnym muzykom przygotowaliśmy prawdziwą podróż po różnych regionach świata. Usłyszymy przeboje muzyki rozrywkowej i filmowej w orkiestrowych aranżacjach, a w programie artystycznym nie zabraknie wyjątkowych niespodzianek. Na koncert obowiązują bezpłatne wejściówki, do odebrania w sekretariacie CK esTeDe.

W piątek 8 marca o godzinie 18:00 zapraszamy na spektakl „Kobiety Karamazow” według powieści Fiodora Dostojewskiego „Bracia Karamazow” w tłumaczeniu Aleksandra Wata. Monodram w adaptacji i reżyserii Jolanty Juszkiewicz odegra Kamila Kamińska, laureatka Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Monodramów w Ulan Bator w Mongolii. Bohaterkami są dwie kobiety: Gruszeńka oraz pani Chochłak. Mamy nadzieję, że ich historia będzie inspiracją do zadawania sobie pytań o szczęście i miłość oraz skłoni do refleksji nad znaczeniem miłości dla drugiego człowieka, samych siebie oraz ludzkości. Tekst, czasem pełen ironii, skłania do dialogu na temat kobiecości. W obliczu dzisiejszej dyskusji o roli kobiety w świecie, bohaterki Dostojewskiego jawią się jako te, które pragną zmiany. Co może je ograniczać? Dlaczego tak trudno jest uwolnić się od matni cierpienia i utartych przekonań? Na spektakl obowiązują bezpłatne wejściówki, do odebrania w sekretariacie CK eSTeDe.

You may also like

Zostaw komentarz