Strona główna » Budowa sali gimnastycznej przy SOSW

Budowa sali gimnastycznej przy SOSW

przez fg

Radość, wzruszenie i chwile refleksji towarzyszyły dzisiejszej uroczystości wmurowania aktu erekcyjnego w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Kłecku. Inwestycja oczekiwana przez społeczność Kłecka i okolic od przeszło 30 lat.

Spełnia się marzenie kilku pokoleń, ale przede wszystkim marzenie dzieci o zajęciach na hali gimnastycznej, która daje szansę na podniesienie jakości kształcenia w tej placówce.

Budowa sali gimnastycznej przy SOSW w Kłecku to jedno z poważniejszych zadań inwestycyjnych jakie w ostatnim czasie realizuje Powiat Gnieźnieński. Wartość robót budowlanych wraz z nadzorem wyniesie blisko 7 mln zł. Jak podkreślił starosta gnieźnieński Piotr Gruszczyński – tak poważna inwestycja nie mogłaby zostać zrealizowana bez udziału środków zewnętrznych, w tym przypadku Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Kulminacyjnym punktem dzisiejszej uroczystości było podpisanie aktu erekcyjnego. Podpisy złożyli: Starosta Gnieźnieński Piotr Gruszczyński, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Kłecku pani Lidia Sojkin – Rembikowska oraz pan Jarosław Sieszchuła, generalny wykonawca, przedstawiciel firmy Grinbud. Następnie podopieczni ośrodka odczytali list, który wraz z aktem erekcyjnym i przeróżnymi rekwizytami trafił do tzw. kapsuły czasu, która została umieszczona w murach nowo budowanej hali sportowej. Inwestycja w Kłecku to przede wszystkim odpowiedź na zgłaszane od lat zapotrzebowanie tamtejszego środowiska. O ile podczas ładnej pogody dzieci mogły korzystać z zewnętrznego boiska, o tyle w zimie czy podczas niesprzyjającej aury, areną aktywności fizycznej były niewielkie sale lekcyjne.

W związku z rozpoczętą inwestycją ośrodek zyska obiekt o łącznej powierzchni 650 m2.  

Tylko w tym roku na inwestycje Powiat Gnieźnieński chce przeznaczyć  ok. 22 mln złotych. Mimo wciąż niepewnej sytuacji w kraju, dzięki zaplanowanym inwestycjom, rok 2022 przyniesie z pewnością wiele korzyści dla mieszkańców powiatu gnieźnieńskiego. Jednym z priorytetów Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego jest edukacja.

Powiat Gniezno

You may also like

Zostaw komentarz