Strona główna » Nowa karetka dla Szpitala Pomnik Chrztu Polski

Nowa karetka dla Szpitala Pomnik Chrztu Polski

przez Nikodem

Dzisiaj Gnieźnieński Szpital został obdarowany nowym sprzętem, co zdecydowanie podniesie jakość świadczonych usług medycznych. W obecności Pauliny Stochniałek, Członkini Zarządu Województwa Wielkopolskiego, Piotra Gruszczyńskiego, Starosty Gnieźnieńskiego, oraz Grzegorza Sieńczewskiego, dyrektora Szpitala, oficjalnie przekazano nową karetkę transportową, zastępującą jeden z najbardziej zużytych pojazdów w dotychczasowym floty szpitalnej.

Paulina Stochniałek, Członkini Zarządu Województwa Wielkopolskiego, podkreśliła, że ta inicjatywa jest efektem współpracy z Wielkopolskim Centrum Ratownictwa Medycznego w Koninie.

„Karetka została sprowadzona z Pogotowia Ratunkowego w Koninie” – powiedziała Paulina Stochniałek. „Kilka miesięcy temu pan Wojciech Mikusiński przyszedł do mnie z pytaniem, czy moglibyśmy wesprzeć samorząd w Gnieźnie, bo Szpital potrzebuje karetki transportowej. Ponieważ wymienialiśmy w poznańskim i konińskim pogotowiu cały tabor karetek, okazało się, że jest to możliwe. Na pewno ta karetka będzie się jeszcze przez lata nadawała do tego, żeby transportować pacjentów na terenie Gniezna i powiatu.”

Piotr Gruszczyński, Starosta Gnieźnieński, wyraził wdzięczność za zrealizowaną obietnicę wsparcia.

„Chcę przypomnieć, że w krótkim czasie trzy karetki uzupełnią skład naszego pogotowia” – powiedział Piotr Gruszczyński. „To jest jedna z tych karetek, która była obiecana ze strony Urzędu Marszałkowskiego. Z tego miejsca dziękuję zarządowi za to, że ta obietnica została zrealizowana. W tym budżecie mamy także pieniądze przygotowane na karetkę specjalistyczną. Wymieniamy całkowicie tabor, bo jest on mocno wyeksploatowany.”

Grzegorz Sieńczewski, Dyrektor Szpitala, wyraził radość z nowego nabytku.

„Nasze karetki transportowe nie są w najlepszym stanie, więc jest to duże wsparcie dla nas” – powiedział Grzegorz Sieńczewski. „Już niedługo ten tabor będzie wyglądał dużo lepiej. Mamy dwa rodzaje karetek, czyli transportowe i systemowe. Te pierwsze transportują pacjentów między szpitalami, czy na badania, natomiast karetki systemowe jeżdżą do wypadków. To jest karetka transportowa. Zazwyczaj tak się dzieje, że karetki systemowe przechodzą w pewnym momencie wyeksploatowania na karetki transportowe.”

Nowa karetka stanie się nie tylko symbolem poprawy warunków transportu pacjentów, ale także dowodem na solidarność społeczności lokalnej w trosce o zdrowie mieszkańców.

You may also like

Zostaw komentarz