Strona główna » I Festiwal Rzemiosła w Gnieźnie

I Festiwal Rzemiosła w Gnieźnie

przez Nikodem

W dniu 24 kwietnia br. w Gnieźnie miała miejsce pierwsza edycja Festiwalu Rzemiosła, wydarzenie zorganizowane przez Cech Rzemiosła i Małej Przedsiębiorczości w Gnieźnie. Patronat Honorowy nad Festiwalem objął starosta Piotr Gruszczyński.

W ramach Festiwalu, którego głównym celem było promowanie przedsiębiorczości i kształcenia zawodowego wśród uczniów szkół podstawowych powiatu gnieźnieńskiego, prezentowano różnorodność branż i usług świadczonych przez lokalnych rzemieślników. Dla wszystkich uczestników przygotowano liczne atrakcje, takie jak występy artystyczne, pokazy, wystawy, degustacje wyrobów lokalnych, inspirujące warsztaty oraz nawet zawody Strongman. Festiwal był dedykowany przede wszystkim uczniom klas 7 i 8 szkół podstawowych, aby mogli oni lepiej poznać zawody rzemieślnicze, warunki pracy oraz model kształcenia w tej dziedzinie. Ważnym elementem wydarzenia była również gra miejska „ZaGRAjMY w RZEMIOSŁO”, w której wzięło udział 15 drużyn. Zakończenie gry i wręczenie nagród odbyło się w obecności organizatorów oraz patronów Festiwalu na gnieźnieńskim Rynku. Wydarzeniem towarzyszącym Festiwalowi był także konkurs plastyczny i fotograficzny dla uczniów szkół podstawowych, na który wpłynęło ponad 100 prac prezentujących różne branże rzemieślnicze.

Przedsięwzięcie zostało objęte patronatem przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego, Starostę Gnieźnieńskiego oraz Prezydenta Miasta Gniezna. Wydarzenie było dofinansowane przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego przy współpracy z Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu oraz Urząd Miasta Gniezna. Partnerem wydarzenia był także Urząd Gminy Gniezno.

You may also like

Zostaw komentarz