Strona główna » Ponad 800 tegorocznych absolwentów z powiatu przystąpiło dziś do matury

Ponad 800 tegorocznych absolwentów z powiatu przystąpiło dziś do matury

przez fg

Dokładnie 844 abiturientów z 8 powiatowych szkół ponadpodstawowych zakończyło oficjalnie zajęcia w szkołach tuż przed majówką, w piątek 29.04.

Dziś przystąpili do egzaminu maturalnego. Podobnie jak w latach ubiegłych taką chęć zdeklarowali też absolwenci z wcześniejszych roczników. Wśród nich są osoby, które zdecydowały się przystąpić do egzaminu bądź egzaminów niezdanych w ubiegłych latach lub przystąpić do egzaminu z nowego przedmiotu, a także przystąpić do zdawanego wcześniej egzaminu, aby poprawić jego wynik. Zatem do egzaminów maturalnych  w br. przystępuje łącznie 1010 absolwentów.

Matura podstawowa kończy się 6 maja, ale maturzyści piszą także egzaminy na poziomie rozszerzonym. Każdy maturzysta musi napisać co najmniej jeden egzamin maturalny na poziomie rozszerzonym. Najpopularniejsze z wybieranych przedmiotów na poziomie rozszerzonym to: j. angielski (542), matematyka (220), geografia (211), j. polski (176) oraz biologia (122). Całość egzaminów maturalnych potrwa aż do 23 maja.

Wyniki matury 2022 będą znane 5 lipca. Osoby, które nie zdadzą jednego przedmiotu, mogą poprawić go jeszcze 23 sierpnia. Niezdanie dwóch egzaminów oznacza możliwość poprawy dopiero za rok.

Powiat Gniezno

You may also like

Zostaw komentarz