Strona główna » Fenkowy zawrót głowy, czyli proste odpowiedzi na trudne pytania

Fenkowy zawrót głowy, czyli proste odpowiedzi na trudne pytania

przez fg
  • Dlaczego jesteśmy sobie potrzebni? Dlaczego kwiatki pachną? Czym jest smutek? Dlaczego muszę myć zęby? Po co nosimy okulary? Co zrobić, kiedy komuś dzieje się krzywda?…
  • A dlaczego? po co? jak?… to ulubione pytania zadawane przez dzieci, niejednokrotnie wprawiające w zakłopotanie rodziców. Chęć poszukiwania odpowiedzi, uczenia się nowych rzeczy to etap niezbędny w poznawaniu świata i zrozumieniu relacji międzyludzkich.

,,Bajkopomagajki” Klub Książki dla Dzieci i Rodziców BPMG proponuje niezastąpioną i fachową wiedzę dla najmłodszych skoncentrowaną w kilku niewielkich tomikach. Seria ,,Przygody Fenka” pomaga znaleźć odpowiedź na większość zadawanych przez dzieci pytań. Piękne ilustracje przykuwają uwagę najmłodszych i tym samym sprawiają, że czytane historie z życia codziennego Fenka jeszcze bardziej zapadają w pamięć.

Wytłumaczenie i zobrazowanie używania zwrotów grzecznościowych, zachowania w określonych miejscach i sytuacjach, czy zgłębianie tajemnic radości, smutku, strachu, złości, miłości i innych emocji nigdy nie było łatwiejsze. Dzieci, niczym tytułowy bohater, poznają nowe miejsca (np. bibliotekę, muzeum, gabinet okulistyczny, gabinet lekarski). Dzięki fenkowym opowieściom można zniwelować stres i lęk, a tym samym przygotować dzieci na to, co nowe i nieznane do tej pory.

BPMG

You may also like

Zostaw komentarz