Strona główna » „Człowiek w obliczu potrzeby, czyli czego ludzie dowiadują się o sobie w trudnych czasach” – “Porozmawiajmy” w BPMG

„Człowiek w obliczu potrzeby, czyli czego ludzie dowiadują się o sobie w trudnych czasach” – “Porozmawiajmy” w BPMG

przez fg

Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna kontynuuje realizację cyklu dyskusyjnego „Porozmawiajmy”.

12 maja 2022 r. w Czytelni Biblioteki Głównej odbyło się pierwsze tegoroczne spotkanie, którego temat brzmiał: „Człowiek w obliczu potrzeby, czyli czego ludzie dowiadują się o sobie w trudnych czasach”. Wśród gości spotkania znaleźli się przedstawiciele Stowarzyszenia Królewskie Serce, Stowarzyszenia Mali Bracia Ubogich, gnieźnieńskiego Caritasu oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gnieźnie.
Uczestnicy poruszali kwestie dotyczące tego w jak bardzo trudnych i złożonych czasach przyszło nam żyć. Czas pandemii i jednocześnie wojna w Ukrainie to jedne z trudniejszych doświadczenie dla ludzkości od wielu lat. Rozmówcy podkreślali, że mimo trudnej, ekstremalnej sytuacji dobrze zdaliśmy egzamin z człowieczeństwa. Mówiono zarówno o wzajemnej pomocy międzyludzkiej w czasie pandemii, jak i wielkim odruchu serca w stosunku do milionów uchodźców z ogarniętej wojną Ukrainy. Motywem przewodnim dyskusji był wątek o tym, żeby dobrze pomagać innym, trzeba zadbać o siebie, bo tylko w sytuacji, kiedy dbamy o swoje zdrowie zarówno fizyczne, jak i psychiczne, możemy w pełni otworzyć się na potrzeby drugiego człowieka.

Spotkania z cyklu „Porozmawiajmy” Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna z projektu „Laboratorium słowa 2022” otrzymały dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

BPMG

You may also like

Zostaw komentarz