Strona główna » Zastraszał rodzinę mieczem samurajskim

Zastraszał rodzinę mieczem samurajskim

przez fg

Kilka dni temu policjanci z Trzemeszna otrzymali zgłoszenie z którego wynikało, że 37-letni mieszkaniec miasta znęca się nad swoją żoną i córką. Wobec mężczyzny Sąd Rejonowy w Gnieźnie zastosował areszt.

Ze zgłoszenia wynikało, że 37-letni mieszkaniec Trzemeszna pod wpływem alkoholu znęca się nad żoną i córką. Tego samego dnia funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę i ustalili, że do znęcania dochodziło w tym domu już 5 lat. Do zastraszania domowników mężczyzna używał miecz wykonany na wzór miecza samurajskiego.

We współpracy z prokuratorem, do sądu trafił wniosek o areszt dla sprawcy. Decyzją sądu mężczyzna trafił za kraty na 3 miesiące. Na tym jednak nie koniec, ponieważ w areszcie poczeka na wyrok, a za przestępstwo znęcania grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Policja przypomina, aby nie pozostawać obojętnym na przemoc w rodzinie. Reagujmy, nie zostawiajmy ofiar samych z tym problemem. Warto pamiętać, że brak reakcji, to ciche przyzwolenie. Każdy, kto chociażby przypadkowo stał się świadkiem takiego zachowania powinien działać. Przemoc domowa, to zjawisko które się nasila, a szybka reakcja może wiele zmienić: uświadomić ofiarę, ograniczyć poczucie bezkarności agresora i dalszy rozwój konfliktu.

Jeśli jesteś ofiarą przemocy domowej nie wahaj się powiadomić o tym Policji.

KPP w Gnieźnie

You may also like

Zostaw komentarz