Strona główna » W miniony weekend miały miejsce dwa zdarzenia drogowe na Winiarach z udziałem dzieci

W miniony weekend miały miejsce dwa zdarzenia drogowe na Winiarach z udziałem dzieci

przez fg

Gnieźnieńscy policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności dwóch zdarzeń drogowych z udziałem małoletnich podróżujących pojazdami wraz z opiekunami, do których doszło podczas minionego weekendu.

Policja apeluje również do pieszych oraz kierowców o wzmożoną ostrożność. Obecnie na drogach panują dość trudne warunki do jazdy, jest ślisko a widoczność często jest ograniczona.

Temperatura powietrza oscylująca w granicy 0 stopni zamienia powierzchnię drogi w tafle lodu. Obecnie warto bardziej niż zwykle wzmóc swoją koncentrację i zmniejszyć prędkość. W warunkach znacznie zmniejszonej przyczepności łatwo stracić panowanie nad pojazdem.

Na gnieźnieńskich drogach w miniony weekend doszło do kilku zdarzeń drogowych, które wyglądały naprawdę groźnie, a w dwóch z nich brały udział dzieci. Oba miały miejsce na Winiarach.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce w sobotę, 22 stycznia, około godziny 16:20 na ul. Lednickiej w Gnieźnie. Kierujący fordem podczas zawracania nie udzielił pierwszeństwa i zderzył się z prawidłowo jadącym audi. W wyniku tego zdarzenia ford uszkodził znak drogowy. Podróżujące tym pojazdem małżeństwo zostało przewiezione na badania do szpitala w Gnieźnie, natomiast ich dziecko do szpitala dziecięcego w Poznaniu. Auta zostały zabezpieczone na parkingu policyjnym.

Kolejne zdarzenie miało miejsce w niedzielę, 23 stycznia, przed godziną 16:00 na ul. Gdańskiej w Gnieźnie. 33-latek kierujący audi na prostym odcinku drogi najechał na tył skody, której kierujący zatrzymał się na pasie ruchu. 5-letnia pasażerka jednego z aut została przetransportowana do szpitala w Poznaniu. Auta zabezpieczono na parkingu depozytowym.

KPP w Gnieźnie

You may also like

Zostaw komentarz