Strona główna » Wicestarosta Anna Jung jako Gość Wiceprzewodniczącej Parlamentu Europejskiego w Brukseli

Wicestarosta Anna Jung jako Gość Wiceprzewodniczącej Parlamentu Europejskiego w Brukseli

przez Nikodem

Wydarzenie w Parlamencie Europejskim z udziałem przedstawicielek społeczności lokalnych z Wielkopolski, zorganizowane na zaproszenie Ewy Kopacz, Wiceprzewodniczącej Parlamentu Europejskiego IX kadencji, stanowiło wyjątkową okazję do wymiany doświadczeń oraz omówienia istotnych kwestii dotyczących codziennej aktywności i problemów lokalnych społeczności.

Wicestarosta Powiatu Gnieźnieńskiego, Anna Jung, wraz z grupą aktywistek społecznych i przedstawicielek organizacji m.in. z Kostrzyna Wielkopolskiego, Jaraczewa, Książa Wielkopolskiego, Czarnkowa, Chodzieży, Wielenia, Kaźmierza, Obornik Wielkopolskich, Złotowa oraz Gniezna, uczestniczyła w spotkaniu, podczas którego poruszono szereg ważnych kwestii związanych z życiem lokalnych społeczności.

Spotkanie z Ewą Kopacz skupiło się na dialogu na temat problemów społecznych, takich jak obszary edukacji, pomoc społeczna, służba zdrowia czy kwestie komunikacji na obszarach gmin, które stanowią wyzwanie dla lokalnych usług przewozowych. Każda z uczestniczek wniosła cenny wkład, dzieląc się swoimi doświadczeniami i praktykami związanymi z działalnością na rzecz społeczności.

W trakcie spotkania, Ewa Kopacz, koordynatorka Parlamentu Europejskiego ds. spraw dziecka, zaprezentowała zakres swojej intensywnej pracy, angażując się w obszary takie jak wsparcie dla dzieci z Ukrainy, problematyka rosyjskiej agresji na Ukrainę, sztuczna inteligencja czy przejrzystość wynagrodzeń w Unii Europejskiej. W lutym 2022 roku, po długiej pracy w Komisji ds. Kultury i Edukacji (BECA), Ewa Kopacz przedstawiła w Parlamencie Europejskim raport dotyczący walki z rakiem.

Po spotkaniu, Anna Jung wyraziła swoją wdzięczność za zaproszenie i ciepłe przyjęcie w Parlamencie Europejskim. Podkreśliła znaczenie takich spotkań dla budowania porozumienia między lokalnymi społecznościami a instytucjami europejskimi. Podziękowania skierowała także do dyrektor biura wiceprzewodniczącej Ewy Kopacz, Justyny Czyżak, za doskonałą organizację wydarzenia.

Tego rodzaju spotkania stanowią istotny krok w kierunku budowania współpracy między społecznościami lokalnymi a instytucjami europejskimi, umożliwiając bezpośrednią wymianę myśli między mieszkańcami Wielkopolski a decydentami na szczeblu europejskim.

You may also like

Zostaw komentarz