Strona główna » I LO w Gnieźnie wśród laureatów EUHealthAward 2021

I LO w Gnieźnie wśród laureatów EUHealthAward 2021

przez fg

Coroczne spotkanie platformy #EUHealth odbyło się 4 maja w Brukseli. Jego celem są projekty związane z profilaktyką raka i zdrowia psychicznego #EUHPP.

Miasta, organizacje pozarządowe, organizacje edukacyjne oraz organizacje społeczeństwa obywatelskiego z całej Europy stanęły do zmagań w konkursie. W kategorii „instytucje edukacyjne”, w zakresie profilaktyki nowotworów, drugie miejsce zajęło I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie za projekt „Mam haka na raka”, realizowany przez uczniów pod kierunkiem Beaty Jakubowskiej-Duszyńskiej. Szkoła otrzymała nagrodę 20 tys. euro. Celem projektu jest zachęcenie dzieci i młodzieży do prowadzenia zdrowego stylu życia.

I Liceum już od 15 lat organizuje akcję „Mam haka na raka” (,,Cancer conquered”), a jej celem jest zaangażowanie młodych ludzi w stworzenie kampanii społecznej, promującej profilaktykę nowotworową. Zadaniem dla uczniów jest przede wszystkim propagowanie aktywności prozdrowotnych wśród najbliższych, promocja zdrowego stylu życia oraz profilaktyki nowotworów wśród dzieci i młodzieży z powiatu gnieźnieńskiego. Projekt jest skierowany do różnych grup wiekowych.

To kolejny sukces I LO w ostatnim czasie. 28 kwietnia, w Pucharowej Rozgrywce Wielkopolskiej Superligi Liceów z matematyki uczniowie zajęli doskonałe drugie miejsce, podobnie jak w przeprowadzonych dzień wcześniej rozgrywkach Superligi Liceów z języka angielskiego.

Powiat Gniezno

You may also like

Zostaw komentarz