Strona główna » Spotkanie policji z działkowcami

Spotkanie policji z działkowcami

przez fg

Dzielnicowy asp. Zdzisław Saukens spotkał się w piątek, 6 maja, z właścicielami Rodzinnych Ogródków Działkowych Kopernik – Róża mieszczącego się się przy ul. Roosevelta w Gnieźnie.

W związku z rozpoczęciem sezonu działkowego dzielnicowy przekazał działkowcom informację na temat prawidłowego zabezpieczenia zewnętrznego pomieszczeń i znajdującego się tam mienia. W okresie wiosenno – letnim największym problemem dla właścicieli działek są przypadki uszkodzenia mienia oraz kradzieże i włamania.

Asp. Saukens przypomniał o właściwym zabezpieczeniu mienia, aby zminimalizować szkody i zwiększyć bezpieczeństwo. Poinformował także o podstawowych zasadach ostrożności, takimi jak zamykanie na kłódki drzwi altanek, pomieszczeń gospodarczych oraz okien. Niezastąpioną metodą na złodziei są dobre relacje z najbliższymi sąsiadami, którzy również zwrócą uwagę na podejrzane zachowanie w pobliżu ogródka działkowego. Policja zwraca uwagę, żeby nie tracić czujności również będąc obecnym na działce, podczas prac porządkowych, nie pozostawiać kluczy, pieniędzy i dokumentów bez nadzoru. Warto również sfotografować cenniejsze sprzęty, na przykład kosiarkę, oraz zapisać ich numery fabryczne, lub w miejscu niewidocznym oznakować sprzęt w sposób wiadomy tylko dla właściciela, co znacznie pomoże w poszukiwaniu i odzyskaniu skradzionego mienia.

KPP w Gnieźnie

You may also like

Zostaw komentarz