Strona główna » Ulica Wesoła w Gnieźnie z nową nawierzchnią

Ulica Wesoła w Gnieźnie z nową nawierzchnią

przez fg

Powiatowy Zarząd Dróg zakończył remont ulicy Wesołej w Gnieźnie. W ten sposób ulica ta zyskała na odcinku ponad 200 m nową nawierzchnię z masy bitumicznej.

Na drodze powiatowej wymieniono również studzienki kanalizacyjne, co znacząco wpłynęło na lepsze odwodnienie jezdni.

To tylko jedno z wielu zadań zrealizowanych w ostatnim czasie przez PZD. Na kolejnym odcinku drogi powiatowej – nr 2227P w Arcugowie (gmina Niechanowo) położono nową nawierzchnię z masy bitumicznej o długości ponad 600 m oraz umocniono pobocza kruszywem. Podniesiono tym samym komfort i bezpieczeństwo jazdy. Planowane jest również położenie nowej nawierzchni na mocno wyeksploatowanym, ponad 550 metrowym, odcinku drogi powiatowej w miejscowości Mączniki (gmina Gniezno).

Łączna wartość wszystkich prac wyniesie ponad 550 tys. zł. Wykonawcami robót są: Zakład Drogowo-Transportowy Sławomir Begier z Nekli oraz  Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Sp. z o.o. z Mogilna.

Powiatowy Zarząd Dróg wykonał także nowe przejście dla pieszych, wraz z chodnikiem, w miejscowości Niewolno (gmina Trzemeszno) na drodze powiatowej 2166P. Służyć będzie ono głównie dzieciom uczęszczającym do pobliskiej szkoły.

Powiat Gniezno

You may also like

Zostaw komentarz