Strona główna » Tydzień z Andersenem z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci w ramach akcji “Cała Polska czyta dzieciom”

Tydzień z Andersenem z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci w ramach akcji “Cała Polska czyta dzieciom”

przez fg

Rocznica urodzin wielkiego duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena (przypadająca 2 kwietnia) obchodzona jest co roku przez Bibliotekę Publiczną Miasta Gniezna – hucznie, kolorowo i bajkowo.

Dzień urodzin twórcy to bowiem Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. O ponadczasowości baśni Andersena i ich uniwersalnym charakterze można było się przekonać w placówkach bibliotecznych i przedszkolnych podczas całego Tygodnia z Andersenem.

Baśnie autora m.in. „Calineczki” czy „Brzydkiego Kaczątka”, okazały się tworzywem do wspaniałej zabawy literackiej i głośnego czytania w ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom. Dzieci mogły się utożsamić z pozytywnymi bohaterami baśni, przeżyć z nimi ciekawe przygody. Dowiedziały się, że w tego typu utworach dobro zawsze zwycięża, a zło przegrywa. Wzruszające historie, osadzone w pięknym, zaczarowanym świecie, tak naprawdę ukazują nasze ludzkie charaktery i problemy.

Wszystkie najwspanialsze baśnie Andersena można na co dzień wypożyczać w gnieźnieńskiej książnicy.

BPMG

You may also like

Zostaw komentarz