Strona główna » Złamał zakaz wjazdu do lasu

Złamał zakaz wjazdu do lasu

przez fg

Jednym z najczęstszych problemów, z jakim spotykają się Strażnicy Leśni, jest nielegalny wjazd do lasów quadami i crossami. Zwłaszcza w pobliżu dużych aglomeracji miejskich.

Pomocne przy identyfikowaniu sprawców nielegalnych leśnych przejażdżek są policja i nowe technologie, a także inni użytkownicy lasów. Tak było w Nadleśnictwie Czerniejewo, gdzie spacerowicze nagrali hałaśliwego miłośnika jazdy terenowej i przekazali informację do Straży Leśnej. Z pomocą funkcjonariuszy Policji udało się zidentyfikować właściciela quada widocznego na nagraniach i zatrzymać go. Za złamanie zakazu wjazdu do lasu, jak również jazdę bez widocznych tablic rejestracyjnych 39-letni mężczyzna został ukarany czterema mandatami.

Policja i Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych przypomina, że poza hałasowaniem oraz rozjeżdżaniem leśnej roślinności quady i inne pojazdy stanowią olbrzymie zagrożenie pożarowe. W wielkopolskich lasach obecnie jest bardzo sucho. Rozgrzane części maszyn, a nawet jedna iskra, która padnie na leśną ściółkę, może doprowadzić do pożaru.

KPP w Gnieźnie/Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Poznaniu

You may also like

Zostaw komentarz