Strona główna » Nieodpowiedzialny rowerzysta został ukarany wysokim mandatem

Nieodpowiedzialny rowerzysta został ukarany wysokim mandatem

przez fg

W piątek po południu w miejscowości Dębówiec w gminie Gniezno policjanci drogówki zauważyli rowerzystę, którego styl jazdy wskazywał, że może być pijany.

Przypuszczenie mundurowych szybko się potwierdziło, gdyż w rozmowie z nim, podczas legitymowania, stróże prawa wyczuli od mężczyzny alkohol. Przeprowadzone na miejscu badanie alkomatem wykazało, że 50-latek wsiadł na rower, mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości nowe przepisy przewidują mandat w wysokości 2500 złotych.

Policja przypomina, że zmiany w taryfikatorze, które weszły w życie 1 stycznia 2022 roku, wprowadziły między innymi wyższe kary za kierowanie po alkoholu. Za kierowanie na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu pojazdem innym, niż mechaniczny (np. rowerem) po użyciu alkoholu (między 0,2 a 0,5 promila), grozi mandat w wysokości 1000 złotych. Z kolei, jeśli kierujący jest w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila alkoholu), wówczas mandat wynosi 2500 złotych. Pijani kierujący, w tym rowerzyści, są często sprawcami tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Każdy kierujący prowadzący swój pojazd po alkoholu lub znajdując się pod wpływem podobnie działającego środka, jest poważnym zagrożeniem na drodze, nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg.

KPP w Gnieźnie

You may also like

Zostaw komentarz