Strona główna » Policjanci zabezpieczyli nielegalny tytoń, papierosy i narkotyki

Policjanci zabezpieczyli nielegalny tytoń, papierosy i narkotyki

przez fg

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie zatrzymali 27-letnią mieszkankę Trzemeszna, która w punkcie handlowym i mieszkaniu w Witkowie przechowywała nielegalne wyroby tytoniowe i narkotyki. Wysokość uszczuplenia należnego podatku akcyzowego wstępnie oszacowano na 12 tysięcy złotych. Dodatkowo za posiadanie narkotyków odpowie jej znajomy.

Na trop nielegalnego procederu wpadli gnieźnieńscy policjanci operacyjni zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej w komendzie powiatowej. Podjęte działania doprowadziły ich do mieszkanki Trzemeszna. Po wejściu do punktu handlowego znajdującego się w Witkowie, a następnie mieszkania zajmowanego przez 27-latkę w tym mieście mundurowi zabezpieczyli prawie 5600 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy, 9,5 kg krajanki tytoniowej, a także prawie 15 gramów amfetaminy.

Miejsca ujawnienia zakazanych towarów zostały poddane szczegółowym oględzinom, a zatrzymana 27-latka jeszcze tego samego dnia trafiła do policyjnego aresztu. Kobieta usłyszała zarzut posiadania tytoniu bez polskich znaków akcyzy.

Natomiast za przestępstwo z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii odpowie jej znajomy, u którego podczas przeszukania mieszkania policjanci znaleźli między innymi prawie 60 gramów substancji krystalicznych, 14 gramów amfetaminy i inne zakazane prawem środki. Mężczyzna przyznał się do przedstawionego mu zarzutu posiadania środków odurzających. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

KPP w Gnieźnie

You may also like

Zostaw komentarz