Strona główna » Międzynarodowy Dzień Teatru w Teatrze Fredry

Międzynarodowy Dzień Teatru w Teatrze Fredry

przez fg

27 marca obchodzony jest na świecie Międzynarodowy Dzień Teatru. W świętowanie włącza się również gnieźnieński Teatr im. A. Fredry.

Teatr przygotował wiele ciekawych wydarzeń.

W sobotę, 26 marca o godzinie 11.30 odbędą się zabawy pedagogiczno-teatralne, prace plastyczne oraz warsztaty dla dzieci w wieku 8-12 lat. W tym samym dniu o godzinie 21 Teatr zaprasza na „Nocne zwiedzanie Teatru”.

W niedzielę 27 marca o godzinie 12 odbędzie się Przegląd artystów-amatorów zainspirowanych dziełami Aleksandra Fredry. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny. Informacje i zapisy: [email protected]. Ilość miejsc ograniczona.

Orędzie na Międzynarodowy Dzień Teatru 2022 wystosowane przez Petera Sellarsa:

„Tak wielu ludzi żyje na krawędzi. Jest tak dużo rażącej przemocy – nie do pojęcia lub nie do przewidzenia. Tak wiele uznanych systemów ujawniono jako struktury nieustannego okrucieństwa. Teatr epickiej wizji, celu, uzdrowienia, naprawy i troski potrzebuje nowych obrzędów. Nie musimy być zabawiani. Potrzebujemy być razem. Musimy dzielić tę samą przestrzeń i musimy kultywować uwspólnotowienie przestrzeni. Potrzebujemy chronionych przestrzeni głębokiego zasłuchania i równości. Teatr jest stwarzaniem na ziemi przestrzeni równości między ludźmi, równości bogów, roślin, zwierząt, kropli deszczu, łez i odradzania”.

Teatr Fredry Gniezno

You may also like

Zostaw komentarz