Strona główna » 31-latek zatrzymany za znęcanie się nad żoną

31-latek zatrzymany za znęcanie się nad żoną

przez fg

Policjanci z Trzemeszna zatrzymali 31-letniego mężczyznę, który znęcał się nad żoną. Sytuacja miała miejsce 22 lutego 2022 roku.

Pokrzywdzona wezwała patrol policji, gdy nietrzeźwy mąż wszczął awanturę domową, podczas której wyzywał ją słowami wulgarnymi, a następnie uderzył. Sprawca oddalił się z mieszkania przed przyjazdem policji. Policjanci z Trzemeszna stanęli na wysokości zadania. Przyjęli od pokrzywdzonej zawiadomienie o przestępstwie, przesłuchali świadków. Gdy agresor wrócił i chcąc dostać się do mieszkania zaczął niszczyć drzwi wejściowe został zatrzymany. Na wniosek śledczych prokurator zastosował wobec 31-latka policyjny dozór, zakaz zbliżania i kontaktowania z pokrzywdzoną. Zgodnie z art. 207 kodeksu karnego, kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy albo nad małoletnim lub osobą nieporadną ze względu na jej stan psychiczny lub fizyczny, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Przemoc w rodzinie to zamierzone i wykorzystujące przewagę siły działanie skierowane przeciw członkowi rodziny naruszające ich prawa i dobra osobiste, powodujące cierpienie i szkody psychiczne, fizyczne, a także materialne. Znęcanie się i poniżanie dotyczy wielu rodzin.

KPP w Gnieźnie

You may also like

Zostaw komentarz